• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
BAlexandrov - специалист
Как е най-добре да се носи нещо тежко, пералня, хладилник, шкаф... Как се препасва с колан, как го правят хамалите? Давайте съвети и картинки.
Любо - специалист
с одеало или брезентово платнище
ebahti - майстор
Глей сеа,най добре се носи по следния начин-казваш че те е схванал кръста и викаш познати и комшии да ти пренесат квото има да се носи...после може и да се почерпите :wink:
bayan - специалист
на скоро пробвах това сплатнището и е много по удобно то коани или без нищо
shotik - майстор
Въже или колани се промушват под тежестта/печка,хладилник,гардероб/ ,връзват се двата края ,така ,че двамат които ще носят като се преметнат през рамо или врат,да могат да повдигната тежестта от основата .Така с рамо или врат се вдига , а с ръце се крепи да не се занесе на някоя страна.Това е за тежест ,която може да се носи от двама.За по-големи предмети ,трябват и повече хора,но всичко е практика,което хамалите са научили за години.Например роял е много деликатна работа да се пренася,особено по стълби.
mladkal - майстор
Вариант 1: Звъниш на фирма спецове хамали - цена от 100 до към 300 кинта с вкл. транспорт. Пушиш отстрани, гледаш да не гепят нещо и не се потиш.
Вариант 2: Отиваш и взимаш стек два ПВЦта разнородна бира. Няколко големи опаковки чипс. Звъниш на всичките си приятели, колеги, роднини и уговаряте "мача" в съботно-неделен момент - удобен за всички.
Вариант 3: Пробваш с колани, одеала, брезентови платнища. Виждаш, разбираш, че е тежка работа и "си има чалъми". Вероятно имаш и помощници (приятели, комшии, роднини) - биричката за финал е неизбежна. Вероятни са и физически травми, имуществени загуби.

Ако се замислиш вариант 1 най-добре. Със сигурност ще стане най-бързо и почти е сигурно, че никой от твоите хора няма да пострада. Въпроса е дали всеки може да си го позволи.
torbalan - Дървен философ
хаха
стига ве
колко е тежка една пералня, че двама здрави мъже да не могат да я изнесат.....


последния път, като носихме пералня, установихме че в нея има към 20 литра вода.... естествено, след като я свалихме пеша от шестия етаж....

единственото, което счтам за задължително да се знае и спазва е, че не трябва да се навежда човек, когато дига тежко...

трябва да се кляка с прав кръст и да се дига с бедрата.....

не знам как точно да го обясня, но ако сте гледали вдигане на тежести, трябва да ви стане ясно какво имам предвид :)
BAlexandrov - специалист
Благодаря! Ще потърся платнище или колан имам.
Пералнята ми всъщност е доста тежка - от старите Сименс е и... абе тежи си на мястото
torbalan - Дървен философ
сам и с два колана няма да се справиш....
потърси приятел, и гледай да е як :)

и непременно провери да не е останала вода вътре, че литър вода тежи цял килограм ;)
BAlexandrov - специалист
Да, ще хвана някой, но въпросът беше за техниката.
  • 1
  • 2

Тема "Носене на тежест, как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: