Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте,

Малко странен проблем - мониторът на жена ми е поставен върху полиран капак на ракла. Беше разляла малко вода под поставката му, при което мониторът залепна здраво и няма мърдане! :? Вероятно гумираната му подложка е образувала вакуум. Луфтът между поставката и политурата е съвсем тесен, за да подпъхна нещо и да напъна (примерно), пък и не ми се ще да съсипвам политурата. Може ли някой да предложи решение? Благодаря предварително!
al4o - специалист
Не знам каква е поставката,но стига да е вода а не някъв сок примерно полеи с малко вода и пробваи със някакаква тънка пластмаса,като обходиш целия ръб Ако влезне пробваи със стара карта от сим карта
marian1 - майстор
Може да пробваш - "наводни около него" и го плъзни до края. Дано не е залято с нещо което да прави реакция - водка примерно :) - че остават петна
fox_vt - майстор
Или с бургия 0.8мм да пробие дупчица отзад зад стойката където не се вижда за да влезе въздух.Това ако има ваккум,ако се е получила няква реакция и е залепнало кофти.
kolev_k - специалист
Кажи как се справи!Аз преди време имах залепнал телефон.С яко дърпане го отлепих.Гумените му крачета бяха станали на нещо като пластелин,болкит,дъвка.После успях да почистя със спирт.

Тема "Как да отлепя поставка на монитор от политура?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: