Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
kalanak - напреднал
Louis_Cypher написа:
Никой не крие информацията. просто наистина няма начин нещата да станат евтини и красиви по тая технология. Мисля, че в страницата на Декобет беше описано всичко. Спестени са само цените. Малките щампи са към 800 лв или долара, не помня. Те трябва да издържат на реактиви, защото отделителя ги състарява. Затова не са евтини. Гледах една побългарена технология. Бърка се гъст теракол с фибри, намазва се дебело и се оставя да дръпне малко време. После с пръскалка се пръска газ (от онзи за осветление). Той служи за отделител. После се мачка с щампата. Релефа се докарва, ама не става като оригиналния щамп. бетон.
Днес бях на гости у мой приятел и всичко около къщата беше в щампован бетон беше станало доста добре.Каза че е платил 65лв на квадрат.Тия дни ще се заинтересувам сериозно относно щампите които са от някакъв вид силикон.Имам приятел който се занимава с всякакъв вид отливки и мисля ще ни каже какъв е материала им.Там където видях щампования бетон може би е правен по евтината технология защото момчето каза че са го чакали да съхне и тогава са слагали щампите.
silllveto - Майсторица
Обаждах се на Артбетон, цените са ок. 50лв за под и към 60лв. за стена. Фирмата е в Пловдив, но изпълняват поръчки в цялата страна и по частни домове.

.
Там където видях щампования бетон може би е правен по евтината технология защото момчето каза че са го чакали да съхне и тогава са слагали щампите
.
Наистина има различни технологии, не знам коя е по-добра, но има значение и дали ще е за под или на стена върху изолация например, където дебелината на бетона е по-малка. На мен не ми хареса тази с поставянето на мрежата, защото заради снадките се оформя като пътеки, а не като едно цяло.
HX_Vextor - специалист
Щампите са доста относително понятие ,а за цените им изобщо няма да коментирам :lol:

Не се лъжете по ниските цени.Ниската цена озна4ава нека4ествени материали , никои няма да си загърби пе4албата , просто се пести от материал ....


Добър щампован оверлей върви около 75-80 лева със вси4ко , стенните щампи към 50-60. Щампован бетон при който не е спетен харднер също върви около 70-тина лева ..

Само за сравнение ще ви кажа 4е във нашата фирма работим с материали на ИдеалУърк.ит , та въпросните материали за оверлей излизат около 50 лева на квадрат (говорим само за материал ) но е ка4ествен и адски здрав , работили сме и със друг американски материал които струваше 30 лева на квадрат но няма ка4ествата на италианският ... Та просто искам да ви кажа 4е ако искате ка4ествена щампа трябва да си платите добре :cool: Но ефекта наистина е добър...

Тези импровизаций с теракола са абсурдни и в краен вид излглеждат отвратително :evil: :roll:

Тема "щампован бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: