• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
prascho - майстор
здравейте,

трябва ми съвет. Какъв материал да ползвам за да уплътня обшивката на комина/ламарина/ към тухлената зидария? Материал във флакон или нещо подобно. Знам, че брамак имат подобен флакон за да си уплътняват материалите, но все пак ако има нещо на по-разумни цени ще се радвам.
Dansaver - специалист
Аз смятам да сложа битумна самозалепваща лента около 15см на мойте.
Поне на местата където досега съм слагал хващат добре на всякакъв материал, но и там има разлика - някой хващат по-здраво от други!

Чудя се дали да не измажа след това прехода от лентата към тухлите с мрежа за по-сигурно?
prascho - майстор
Трябва ли да се нагрява с горелка битомната самозалепваща се лента? Някой друг да изкаже особеното си мнение по въпроса :?:
laki1968 - специалист
направо се лепи.....
prascho - майстор
От къде в софия мога да си намерия битумна самозалепваща се лента?
Dansaver - специалист
От повечето места където се продават строителни работи --- Примерно в Практикер има няколко модела.
15см - 25лв. 10см - 17лв за 10 метра
И аз в момента съм на комините, но последното ми решение е да изхвърля и ламарините - много ме дразнят, в момента обмислям с какво да ги заменя взех няколко метра битумно руло с посипка за проба / като битумните керемиди-червено, но е на широка ролка - 1метър/ утре ще пробвам дали ще стане сигурно - за него ще ми трябва горелка!
prascho - майстор
Намирих в интернет поне няколко прозиводитела на бутумна самозалепваюа се лента.

http://www.comfort.bg/bg/%D0%BF%D1%80%D ... 21502.html

http://www.gimexport.net/articledetails ... ticleID=40

Кой ще ми препоръчате?
Dansaver - специалист
Да не вземеш сега три дена да избираш лента :)

Би трябвало всички модели да ти свършат работа, Това което ползвам в момента е Flashband пише за производител Бостик Финдлей- Англия, харесва ми, че отгоре е също черна а не е с ал.фолио - по добре се огъва и припокрива.

Ето и малко снимки от моята одисея тия дни! А заглавието на темата може да го смениш вече, не е актуално.

Прикачен файл

DSC00245.JPG
След като грундирах с битумен разтвор положихме и битумната ролка, бая нагряване падна за да залепне хубаво
DSC00245.JPG (40.93 KиБ) Видяна 6890 пъти

Прикачен файл

DSC00242.JPG
Битумната самозалепваща лента е вече положена
DSC00242.JPG (31.08 KиБ) Видяна 6890 пъти

Прикачен файл

DSC00236.JPG
все пак реших да измажа комините и да изхвърля всички ламарини
DSC00236.JPG (45.64 KиБ) Видяна 6890 пъти
prascho - майстор
Спокойно, поне 5 дни ще затрия ;) . Абе да питам пистолет за горещ въздух требва ли за лентата или не?
Dansaver - специалист
Не няма нужда! Лепи перфектно въпреки, че мазилката е съхнала само един ден, докато битумното руло ме озори - почнах с пистолет, но се отказах почти веднага, извадих горелката и пак трудно залепваше.
Допълнително го нагрявах и прилепях, май трябваше да изпраскам една битумна лента 30 см и за улама.
  • 1
  • 2

Тема "спешно???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: