Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
pipbel - майстор
http://www.aluprodukt.net/type_universe_t1.html

И това им бил икономичния вариант :roll:
10 бона за най обикновено ПК покритие :x
Ууужаст, че то басейнчето ми 2Х по-евтино...

Давайте идеи как да си направя подобно нещо сам?
Минава ми на акъла 2 варианта :
1/ да поръчам на някоя местна фирма подобни ПК козирки обрамчени с алумин.
2/ или да се захвана аз и да си направя модулчета на дървена консрукция (летвички) по формата на басейнчето.
Само не знам как да огъна листите с ПК дъговидно :?
Смятам да ползвам 10мм ПК.

Прикачен файл

Copy of SS853792.jpg
SEV - специалист
Здравей,поликарбонатните плоскости биват два вида;
Камерни-имат канали по цялата дължина,богата цветова гама-цена около 30лв. за 1м2
Плътни,приличащи на стъкло- цена около 200лв. за 1м2(много е скъпо това,но може и по тънко като дебелина)
Тези цени са от около преди 1 месец и става въпрос за 10мм. поликарбонатна плоскост.И двата вида имат много добра огъваемост.Прибави си още около 7-8лв за аксесоари на 1м2 (имам в предвид неутрални силикони У-образни профили гумички винтове и др).Бих споделял още неща ,ако искаш питай,съвсем прясно ми е вглавата защото правих подобно упражнение наскоро.
iva6ki - специалист
Колега постни рамерите на басейнчето за да се има представа за покриването или констр. за да може да се предложи вариант
pipbel - майстор
iva6ki, размера е 2.3 на 4.4 на басейнчето.
Не е правилен правоъгълник както виждаш.

Нещо подобно ми се ще да сътворя. С 5 секции и като се съберат модулчетата да се прибират в единия край на басейна.
Без релси, вратички и прочие усложнения.
Смятам че от дърво би станала добре конструкцията. Бе може и алумин, ще видим.
Може и да не е дъговидно всяко модулче (ще е зор изпълнението с 10мм ПК мисля) , а П образно, с едното рамо малко по-ниско та да се оттича водата(дъжда)

Прикачен файл

Copy of 3069.jpg
Copy of 3069.jpg (93.52 KиБ) Видяна 6026 пъти
iva6ki - специалист
Ако смяташ да го ползваш дълго време понеже гледам че си се ориентирал към едноскатен си направи сглобяема
констр. от квадратни кухи 1/1см те са около 3-4кг/6м профили напречно ферми и ги боядисай прахово след което поликарбоната и си готов хем леко хем евтино хем разглобяемо и преносимо а за поликарбонат /огънат/ е цифра без значение от дебелината
Iliev Labs - специалист
Геодезичен купол Док!
Geodesic dome на англииски.
8180 - майстор
Клетъчният поликарбонат просто се напряга за да стане дъга (в някакви граници от дебелината и броя камери). Естествено иска по-здрава конструкция, но едва ли по-здрава от тази за плоския вариант + сняг.
Ще се ползва ли басейна с параван?
pipbel - майстор
Геодезичния вариант на Iliev Labs не ми пасва изобщо на замисъла.

8180, това е само за през лятото, за зазимяване си имам покривало.
Не е задължително дъговидни, може и такава форма да бъдат, даже бих им сложил колелца, та да си ги бутам и да се прибират като матрьошки в най-високото крайно модулче.
Така почти 90% от басейна ще се открива при къпане без проблем.
Профилите може да бъдат и железни, що да давам луди пари на фирма за конструкция от алум.профили, брат ми е добър заварчик.
А и жената би била доволна, ще и ги давам под наем зимата за оранжерията да си сее под тях нещо. :-D

Прикачен файл

3069.jpg
3069.jpg (91.32 KиБ) Видяна 5962 пъти
kabel96 - специалист
Би ли обяснил каква е идеята на цялата работа при условие че няма да го ползваш зимата басейна.
8180 - майстор
На мен извития вариант по-ми харесва. Мисля го и по-здрав дори с по-тънък покривен материал - дори 2мм плътен и 3-4-6мм камерен поликарбонат (или Р.Е.Т). Доста се "вкоравяват" като се напрегнат по дъга.
Нещо повече - според мен 3-4мм плътен или 6-10мм камерен може да стане изобщо без конструкция - само "количката" долу и някоя друга тънка шина върху поликарбоната. Със свой майстор - 1000лв. на първо гледане. :?
Може да се наложи допълнителна тежест против вятър или някакво фиксиране.
Питах дали ще се полза басейна заедно с паравана, защото вероятно конструкцията ще трябва да се "спъне" хоризонтално в долната си част и ще си удрят главите "плувците".

Тема "Златен поликарбонат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: