Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Mega - специалист
Купих кюнци за печката на наследена вила. Старите бяха изгнили целите. Оказа се, че размера е по-голям от този на старите. Просто не съм знаел, че има различни размери кюнци. Сега трябва да сменя всичките с ф110 или има редукция от 110 на 120? Изхода от печката е на ф110?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Mega написа:
Купих кюнци за печката на наследена вила. Старите бяха изгнили целите. Оказа се, че размера е по-голям от този на старите. Просто не съм знаел, че има различни размери кюнци. Сега трябва да сменя всичките с ф110 или има редукция от 110 на 120? Изхода от печката е на ф110?
Сефте чувам, че за България има кюнци на Ф120. За България стандартите са Ф110 и Ф130.
За другите страни има Ф118, Ф150.
Ф110 е на изхода на печката, а на розетката на стената колко е?
PCL82 - майстор
Немския стандарт е 120мм. Внасяните от там печки често са такива, макар и по рядко да има и на 130мм.

Има едни емайлирани тройници редукции от 130 на 110мм, като единият край е затапен.
http://optim.bg/product_info.php?cPath= ... cts_id=236
MamaMy - майстор
Точно заради старата пернишка печка която изхвърлих се набутах с такъв преходник. Бях го взел за 3,50 производство на Роза емайл.
Mega - специалист
Кюнците са кафяви, взех ги от железарията до нас, в разлчни дължини са. Изглеждат емайлирани? Розетката в стената е една каолинова тръба (отвън пак е кюнец нагоре към покрива) и разстоянието между нейната стена и стария кюнец беше натъпкана тел за миене на чинии. Това с цел да не влизат насекоми а само пресен въздух предполагам.

Тема "Има ли редукция за пернишка печка от Ф110 на Ф120?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: