• 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 121
Съвети за начинаещи готвачи.
kuger - майстор
И при мен положението не е розово. Скоро стават на 20 дена, а са меки като..... Вън е мъгла, като мляко. Ей сега дръпнах един за мезелък, има наченки на бяла плесен, но работата не бива.
Имам празна, неотоплявана стая, ще ги вкарам там пък каквото ще да става. Ще им пусна и един вентилатор. Дано спасим празниците.
Вратните още не съм заложил, ама като гледам и те няма да втасат.
Теди - специалист
Положението явно повсеместно не е на добре с тия мъгли. :lol:
valentor - специалист
както съобщих, Батю им ги къпа, с ракия, и после ги валира. Двете серии. Изглежда, от опитване, че положението не е чак толкова зле, колкото се предполагаше. И все пак СЕГА се изисква специално внимание...
stiv1961 - майстор
Подготвям една импровизирана веялна, ако не ми мине котка път утре ще има снимков мат"риал :) . Оообаче не знам как да наглася вентилатора- на колко време да включва и колко минути да работи :? В момента отпивам винце с прясна студена пача и мисляяяя :partyman:
Чираче - майстор
Май проблема е при всички. Но аз пръв си признах.
stiv1961 - майстор
Чираче написа:
Май проблема е при всички. Но аз пръв си признах.
Не, в интерес на истината тук в Ягода времето е подходящо в момента. През нощта температурите падат до минус 2-3 градуса а през деня е ясно, почти слънчево и около 10-12 градуса. Но не се знае занапред дали няма да има мъгли и голяма влажност, затова ,,вържи попа да е мирно селото" :-D
kuger - майстор
stiv1961 написа:
В момента отпивам винце с прясна студена пача и мисляяяя :partyman:
Чесъна достатъчно ли е? Ако е малко, затруднява мисленето :-D
Да се "пофаля", днес беше слънчево и сухо, "прътовете" не лепнат /прътовете е силно казано, старая се усилено да намаля бройката/. Ако се устиска още няколко дена, разпределят се по родата и пакетирани минават в режим "стендбай", до изчерпване на енергията им :-D
Снощи беше това, ако изобщо може да се разбере,
Прикачен файл:
DSC00086 (1152 x 864).jpg
мъгла, не се виждаше на 5 метра.
Последна промяна от kuger на съб дек 20, 2014 9:24 pm, променено общо 1 път.
stiv1961 - майстор
kuger написа:
Чесъна достатъчно ли е? Ако е малко, затруднява мисленето :-D
В интерес на истината малко е чесъна и е малко безсолна...... но това се компенсира, по- кофти е когато е в повече..... няма вадене :-D
:partyman:
kuger - майстор
Малко да поясня, снимката е правена с малкото Сони със светкавица. Аз кьорав, дисплея малък, кой ще търси настройки.
Днес си ходих до село, да донеса малко "кокалести зеленчуци", та, като се върнах ми влезе мухата да посетя "Капаните". Хем да видя морето там ли си е, хем да хапна вряла шкембе чорба с биричка. Божествено е, особено с изгледа!
Това беше "лирическо отклонение" :)
КИМИ - специалист
kuger,
ти си цар на снимките на мезе през мъгливо време. :gott:
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 121

Тема "Домашен майсторлък - месна диета :-D" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: