• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
nv952 - майстор
трудно ми е да му измисля име но на мен ми харесва :wink:
Тук има бая фенове на ЛИДЛ и понеже освен джаджи продават и манджи съчетавам двете неща!

Това е една "рецепта" която ми се роди в главата без да искам :finga:
За мен е вкусно и много по хубаво от тези дето се продават :supz:

Трябват няколко неща:
1 Половин бурканче конфитюр
2 Една кофичка кисело мляко ( ако искате да не е много сладко може да сложите и две кофички)
3 Машина с която да го разбъркате :cool:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ZMeyGorianin - майстор
Това направо в резервоара ли да го сипвам :wink: Гледам, че се получило "Нитро" гориво :shock:
Прикачен файл:
20150831_215215.jpg
20150831_215215.jpg (62.48 KиБ) Видяна 2049 пъти
Иначе ще се пробва! С лед сигурно става за жегите!
egomen66 - майстор
Много Рower в тази напитка. Ще конкурира Ред-Бул....Ще я опитам :supz:

За име... blueberries -energy :rock:
Илчо Илиев - майстор
Ино времи, леееко в края на социализъма бяха пуснали(е, тук на село )т.н. плодово мляко, нещо подобно на това, което ти си ''открил''...
Беше нещо революционно за времето си и съответно трудно за намиране у сладкарницата,но....ти няма как да го помниш, важното е,че си си изнамерил добро питие....
Аз си правех нещо подобно,но...солено, вместо конфитюр/сладко....лютеница, на 0,5 л кофичка/бурканче кис. мляко слагам 3-4 лъжици лютеница, разбъркваш да се смеси добре,вземаш полвин топъл хляб и.......
Andri01 - майстор
В казармата преди 100г. ,при социализЪма - конфитюр и кисело мляко на закуска :)
Илчо Илиев - майстор
Andri01 написа:
В казармата преди 100г. ,при социализЪма - конфитюр и кисело мляко на закуска :)
И ся ако си спомниш кое баш лето господне е било това.....грешка нямаш,че тез дет са на 100 и кусур лазарника имали бад сектори из харда :lol: :partyman:
Andri01 - майстор
Пиши го лето 71-76 то! По спомени де :)
VLADO66 - майстор
От години не употребявам за безалкохолно нищо друго освен айрян.Ама без примеси :)
iivanov - майстор
Т'ва е класика в жанра. Ако имаш възможност пробвай със сладко от боровинки. Ако пък си намериш домашно такова ... :drinkers:
KingLin - майстор
Преди време тук из форума някой беше дал контакти за един човек от Велинград мисля беше който продаваше конфитюри сладка и концентрати за сокове. Та от него си бях взел 2 пъти по няколко бурканчета от вид. И единствено и само с кисело мляко си ги правя. Обаче той не пести захар и ако сложа половин бурканче на кофичка ще почне да ми присяда от сладост :) А иначе и преди и сега това си е плодово кисело мляко. За да звучи по-модерно може да го кръстиш ПеКаЕм. Може и ПиКаЕм ама тогава нещо му се губи вкусното :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Нещо за пиене ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: