Съвети за начинаещи готвачи.
hidrazin - майстор
zdraveca написа:
...Ако са много престарели ги трошите бъркате с вода да стане на каша и разливате на подходящите полянки, за бъдещо ползване.
:? Става ли така? Като брах тези, намерих няколко огромни - над 20см и почти изсъхнали. Целите тъмнокафяви и май пускащи споров прашец. Не съм много на ти с гъбите и особено с размножаването им. Ако и бях събрал, дали щеше да са годни за "заразяване"?
:partyman:
zdraveca - специалист
Може и просто да натрошиш старите гъби и да ги разхвърляш, но ако се обърка с вода е по-добре. Желателно е водата да не е с хлор от чешмата, или поне да е престояла. А самата каша може да престои 2-3 часа да се отделят по добре спорите. И ако си харесат новото място гъбките, може да ни зарадват.
teon - специалист
stiv1961 написа:
Преглед при доктора:
- Пушите ли?
- Да. По 20-30 цигари на ден.
- Пиете ли?
... :-D и друг пациент на преглед при доктора:
-Пиете ли?
-благодаря докторе,няма да Ви откажа...
stiv1961 - майстор
hidrazin написа:
Да ме извиняват любителите (и професионалистите) на диворастящите гъби за лирическото отклонение.
Наздраве за всички тях !!!
:partyman:
Хидра, мърдаш ли :) в крайна сметка как ги приготви?
nikolson - майстор
Гъбите сигур вече са изядени. Ще е интересно коя рецепта е приложил.
stiv1961 - майстор
А бе хидра, да не ми се разсърди за нещо, че ми спря тока :? .... три часа и десет минути без ток..... това при тато го нямаше :-D
jekasus - майстор
stiv1961 написа:
Хидра, мърдаш ли :)
Припомни ми за една грузинска комедия, пак се смях със сълзи:-D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ak-EEh__-Jc[/youtube]
stiv1961 - майстор
:-D :-D :-D , то цял филм са направили, а аз мислех, че е виц :-D
MamaMy - майстор
Колата го сгази :lol:
Смея се със сълзи :lol:
hidrazin - майстор
stiv1961 написа:
А бе хидра, да не ми се разсърди за нещо, че ми спря тока :? .... три часа и десет минути без ток..... това при тато го нямаше :-D
:? Не съм ти го спирал - честна комсомолска. :-D
И да - мърдам много успешно и доволно. За радост на някои и за нещастие на други. :lol:
Унищожени са само половината от гъбите. Оказа се че има сготвено за вечеря и приготвих само половината за мезе по класическата рецепта - в тавичка с масло във всяка гъба, посолени и подправени с чер пипер. На част от гъбите сложиш и топено сирене. Просто беше останало малко а ме мързеше да слизам до магазина.
:partyman:

Тема "Днес на работата си намерих тези;" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: