• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 80
Съвети за начинаещи готвачи.
mlado-maistor4e - специалист
Имам луди комшии които в 35 градуса жега изхвърлят зелевата чорба, целият квартал вуни. :| :rolleyes: :xplode: :xplode: :fluch: :fluch: :stock1: :datz: :loser: :drunk: :flucht:
velsi - Почетен майстор
Съчувствам ти, но това не е форум "Искрено и лично"!
netcho - специалист
Е прочетох цялата тема но моя начин го няма та - моят е "калпазанския начин" Зелките се нареждат в бидон чуканчето само се цепва , избира се морска сол /хубава/бургаска поморииска не мароканска или някаква си там измислена и съотношението е 40-45гр.сол на литър но трябва да се разтвори много добре аз я разтватрям в чиста кофа и бъркам докато не стане само вода и зелките се поливат до покриване на горните после се затискат с нещо тежко и това е нямаме друг ангажимент затваряме плътно бидона и след 20 дена отваряме и ручаме :wink: когато се появи тънка риза пресичаме с н.бензоат 1гр на 1лтр
наздраве
krakalski - специалист
Пресичането с натриев бензоат променя вкуса на зелето и докарва кафеникава чорбата(не става за пиене).
Препоръчвам КАЛИЕВ СОРБАТ-Е202 (1.5гр на 1кг зеле).
Така пресичам и зелената трушия.
Последна промяна от krakalski на пон ное 15, 2010 6:15 am, променено общо 1 път.
chapara - майстор
netcho написа:
Е прочетох цялата тема но моя начин го няма та - моят е "калпазанския начин" Зелките се нареждат в бидон чуканчето само се цепва , избира се морска сол /хубава/бургаска поморииска не мароканска или някаква си там измислена и съотношението е 40-45гр.сол на литър но трябва да се разтвори много добре аз я разтватрям в чиста кофа и бъркам докато не стане само вода и зелките се поливат до покриване на горните после се затискат с нещо тежко и това е нямаме друг ангажимент затваряме плътно бидона и след 20 дена отваряме и ручаме :wink: когато се появи тънка риза пресичаме с н.бензоат 1гр на 1лтр
наздраве
Без претакване ли бре ,калпазанин.Че солта колкото и да е разбита ,като по тежка пада на дъното(искам да кажа солената вода е по-тежка от нормалната),а и трябва кислород за втасването. :?
Майсторииии, абе аз да не съм открил топлата вода.Зелето, водата, солта и бидона са като вашите, ама съм природно мързелив та си монтирам в бидона между зелките един пластмасов маркуч стигащ до дъното.
Вместо да претакам, надувам маркуча и всичко си се разбърква.
Няма студ, мокро и разливане.
3 минути стигат.
ЧефоС - специалист
moleks написа:
Майсторииии, абе аз да не съм открил топлата вода.Вместо да претакам, надувам маркуча и всичко си се разбърква.
Няма студ, мокро и разливане.
3 минути стигат.
Топлата вода отдавна е открита, както и преточването. Според мен има разлика от надуването и преточването. С надуването става разбъркване, но не качваш солената вода нагоре.
chapara - майстор
moleks написа:
Вместо да претакам, надувам маркуча и всичко си се разбърква.
Няма студ, мокро и разливане.
3 минути стигат.
Стигат,ма давам и на двма комшии от зелето,и ако научат ,че ДУХАм ша имъ Изображение и Изображение
ЧефоС написа:
moleks написа:
Майсторииии, абе аз да не съм открил топлата вода.Вместо да претакам, надувам маркуча и всичко си се разбърква.
Няма студ, мокро и разливане.
3 минути стигат.
Топлата вода отдавна е открита, както и преточването. Според мен има разлика от надуването и преточването. С надуването става разбъркване, но не качваш солената вода нагоре.
Ааа, става си.Няколко години вече ползвам мързеливия начин.
8180 - майстор
chapara написа:
а и трябва кислород за втасването. :?
И аз така съм чувал - затова с "надуване" не ставало добре.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 80

Тема "Кисело зеле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: