• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 102
Съвети за начинаещи готвачи.
Илиян Илиев™ - майстор
Да. Дръжки от някакво земеделско сечиво, но не знам какво точно.

Продължение след евентуална успешна проба.
Илиян Илиев™ - майстор
Тази сутрин пристигна гроздето. Подробности тук http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic ... 9&start=30 :cool:
Илиян Илиев™ - майстор
Днес взех на заем преса. За съжаление няма да успея да довърша моята на време. Късно я почнах.
Стефко - специалист
Илиян Илиев™ ,
Във форума, според правилата, не е допустимо да се пускат 3 поста един след друг. Има опция за това. ПРОМЕНИ!

Или се бориш за рекордьор по брой мнения? Вярвай ми, не си заслужава. Важно е стойността на мненията, а не бройката. Последното е само в полза на собствиника на сайта :lol:
Илиян Илиев™ - майстор
Глей сега. Аз си имам собствено мнение за броя поредни мнения в една тема.

Примерно - Първото от трите е на 27 септември, второто на 29 септември, а третото на 30 септември. Това за мен не е спам, флууд или каквото там му викат. Това за мен е монолог.

Излишно е да поправям едно и също мнение при положение, че има определен интервал от време между различните мнения. Друг е въпроса, ако съм се присетил нещо след 5 минути и няма мнения след моето последно. Макар че и тогава не ми се преправя мнение, защото в реалния живот всяко допълнение на последната изказана фраза си е отделно изречение със съответния интервал от време, който не е маловажен, напротив - много е важен интервала от време на отделните фрази и изречения.

А сега, моля, ако може мнения по темата. Не смятам че с три поредни мнения за 4 дни съм нарушил кой знае какво. :wink:
Илиян Илиев™ - майстор
Я сега да видим как се пресова грозде. Пък нека другите се оплакват, че пускам поредни постове...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z2avNOYaV7o[/youtube]
stiv1961 - майстор
Това си е цял ритуал :) Механизма отгоре ме кефи много.
MMIel - специалист
Илиян Илиев™ написа:
Я сега да видим как се пресова грозде. Пък нека другите се оплакват, че пускам поредни постове...

...
Браво, Илиане. Като те гледам на клипа как с мерак я вършиш работата ми идва да запаля самолета и да скокна до Италия за една чаша вино, че и тия черните тежки вина са ми тръпка. Разбира се мезето от мен (пушено свинско - гърдички или пушена сланинка с червен пипер :partyman: ) :partyman:
Тая година и аз се каня да си купя мавруд и мерло и да си направя едно хубаво тежко червено вино. До сега все бели съм правил вече 4-та година, но само такова грозде има за тараш в нашия район :lol: . :partyman:
Илиян Илиев™ - майстор
Ми добре си дошъл. Само да не ти конфискуват мезетата преди да се качиш на самолета...

И ако ще идваш, изчакай да видим дали ще излезе добро като миналогодишното...

Иначе по-напред в темата съм снимал тежестта на миналогодишното. Боря се за получаване на същото вино и тази година.

п.п. Най-накрая разбрах, че има хора на света с моя вкус по отношение на вината. :drinkers:
stiv1961 - майстор
Илияне, как е виното?В събота моето мерло ще го претакам и залагам мат,риал за ракийка :) .
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 102

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: