• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 102
Съвети за начинаещи готвачи.
svetliopi44 - Чирак...
Мойто си стана ,хем е на студен балкон ... обаче го увих с одеало и стар губер .... пием си вечер с жената даже се е и избистрило в бидона .... мерих го 12% алкохол 0% захар ... :roll:
Следващата седмица го пресипвам в 10л. туби и зареждам второто ,че на бабите много им харесва от него ... първото им било тежко...


п.п Имам леко странен вкус от дъбовия чипс ... на някой случвало ли се е ... леко стипцав в началто, после не се усеща... или си въобразявам ... :lol:
ebahti - майстор
svetliopi44 написа:
:roll:
Следващата седмица го пресипвам в 10л.
Поемаш голям риск,аз не бих го направил......голяма е вероятността да се "преобърне"-тоес да си смени цвета и вкуса....не случайно старите хора казват че вино се бутилира февруари и то в слънчев ден...ако ме питаш не знам що
svetliopi44 - Чирак...
Аз миналата година направих същата операция ,и нищо не се развали ... прсто наливах до преливане и затварях с капачката .... имах останали 2 бутилки последната я изпихме Септември и и нямаше нищо.
Материала ми е добър искам да си направя и второ.
kuger - майстор
svetliopi44 написа:
Мойто си стана ,хем е на студен балкон ... обаче го увих с одеало и стар губер .... пием си вечер с жената даже се е и избистрило в бидона .... мерих го 12% алкохол 0% захар ... :roll:
Следващата седмица го пресипвам в 10л. туби и зареждам второто ,че на бабите много им харесва от него ... първото им било тежко...


п.п Имам леко странен вкус от дъбовия чипс ... на някой случвало ли се е ... леко стипцав в началто, после не се усеща... или си въобразявам ... :lol:
Еми, готов си за гости :-D Чипса е с три степени на препеченост, добавя привкус на продукт, държан в бъчва. Може би си го държал повечко време? :?
svetliopi44 - Чирак...
Олеее ,ама той още си е вътре .... да ровя ли да го вадя :?:
За гости няма прблем , има и малко сухо да ветрее на балкона :wink:
kuger - майстор
Щом е достигнал предназначението си /при теб май е прехвърлил/, вади го. Той, освен че дава аромат, но и оцветява.Ако имаш вино без чипс - смесвай, но да не стане така, че да преовкусиш всичкото. Абе, най-добре пий и си свиркай, след първите няколко чаши няма да ти прави никакво впечатление. :-D
rum_sz - специалист
Стив,като го пиеш ,сладни ли ти?.Колко захарност и колко алкохол показва уреда?

Прикачен файл

P9270093[1].JPG
Бог да го, прости в тази каца стана елексира
P9270093[1].JPG (69.23 KиБ) Видяна 3461 пъти
stiv1961 - майстор
Направо си е сладко. Не съм мерил нищо защото е запечатано, но като си отида ще източа един буркан и ще меря :)
rum_sz - специалист
stiv1961 написа:
Направо си е сладко. Не съм мерил нищо защото е запечатано, но като си отида ще източа един буркан и ще меря :)
Трябва да вдигнеш температурата за да почне ферментацията.Преди години ми се наложи да увия около бидоните проводник за подово отопление ,но колегата в по горният пост ползва ел. одеало което е по хитро.Чак мене ме хвана яд за твоето вино. :?
MMIel - специалист
Абе много го мислите това вино. И моето не е станало, но си го пия всяка вечер. Хубаво пивко е и си личи че ще стане хубаво вино, като стане, ако остане :drinkers: . Имам още 4 бидончета по 60 литра. Е те не стават за пиене. Вярно е, че още не са станали, но едно вино се усеща дали ще стане вино още докато си ври. Май ще отиват на ракия. Тая година нещо не ми иска с тия вина. Времето е абсолютно благоприятно. С тия температури по технология дори и навън да оставиш виното би трябвали да стане, но ... По-добре студено и да превира бавно отколкото топло и да вкисва. Наздраве :partyman:
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 102

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: