• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 102
Съвети за начинаещи готвачи.
hygro - майстор
stiv1961 написа:
Още не.Е,га ти мерлото, маркучето още бълбука в буркана :-D
Не му давай да изстива - завивай го.
stiv1961 - майстор
Аааа, завито е, но не намирам снимка с одеалата :-D

Прикачен файл

винце.jpg
винце.jpg (8.51 KиБ) Видяна 3646 пъти
hans - помощник
Поради застудяването и мойто мерло отказа да ври. Сетих се че имам едно старо ел.одеало и го увих около бидона, а върху него едно дунапренче 1 см. за изолация.На другия ден температурата започна да се качва и всичко си дойде на място. За 5 дни захарноста падна на 3%, а температурата в бидона 120 л. си беше постоянно 19 градуса. Следва прехвърляне в друго бидонче 60л. за тиха ферментация.
ebahti - майстор
Ebahti тихата ферментация :? комшиите вече си изпиха виното :x а мойто се избистри и още е сладко :evil:
stiv1961 - майстор
А моето е и мътно, и сладко :? Снощи източих един галон- 19 л и го сложих в стаята пак с маркуче в буркан с вода, ще видим :?
rum_sz - специалист
Аз почти опуках моето вино, останаха още 30л за празнците.И от Януари подготовка на съдовете за новата реколта.Става въпрос за 90л вино и 20л ракия, която сварих с разни билки ,мед и други миризми.Всичко това от 160кг грозде при 25карата.Имам и 10л второ вино от това което беше за ракия.Като ударя една чашка от него ми става горещо и ме избива на песни :mrgreen:
Слагайте си болното вино в 3л шишета в помещения с постоянна температура или в хладилника,мисля че ще има ефект след 2-3 дена. :prayer:
И така всеки ден по малко и ще му се види края :partyman:
stiv1961 - майстор
Ако го сложа в хладилника няма ли да спре ферментацията и да остане бистро, но сладко :?
kuger - майстор
stiv1961 написа:
Ако го сложа в хладилника няма ли да спре ферментацията и да остане бистро, но сладко :?
Точно това ще стане! Дръж си го където си е, и го дебни :cool: Като придобие твоите изисквания, може и в хладилника, а най-добре в чашите. :-D
stiv1961 - майстор
Ха така- като рибар дебнещ рибата :-D
Стефко - специалист
Точно. А като не хване риба, има местен гастроном. :lol:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 102

Тема "Вино" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: