• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 25
Съвети за начинаещи готвачи.
stiv1961 - майстор
filmatoplo написа:
Спешно- рецепта за Бахур , че утре в 7, 00 :axe: .Пък аз ще ви кажа какво е Пернишко Суши -печена домашна луканка увита в листо от кисело зеле и нарязана на колелца :tonqe: :lol: .
Чети тук ама внимателно да не объркаш нещо :)
http://pep-4o.blogspot.com/2010/02/blog-post_9846.html
filmatoplo - майстор
:supz: Купона започва - омесих каймата 60% телешко и 40% свинско , сложих подправки разни и оставих в хладилника =D> утре с машинката ще ги пълня.Тази година ще пробвам прави , Не петълки :wink: .
Mega - специалист
Аз днес си купух черва, остава да купя и пълнежа и да се заемам. ;)
Stefan_62 - майстор
Тази вечер заредих телешките наденички/купувам ги готови пресни/ и рибицата да съхнат :lol:, остава вече дегустацията. След седмица ще заложа следващата партида :drinkers:. Миналата година правих същата процедура и останах много доволен.
Ето и малко снимков материал:
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от Stefan_62 на пет ное 16, 2012 8:50 pm, променено общо 2 пъти.
Стефко - специалист
stiv1961 написа:
Чети тук ама внимателно да не объркаш нещо :)
http://pep-4o.blogspot.com/2010/02/blog-post_9846.html
Всеки край и населено място си имат собствена рецепта. В моя край в бахура не слагат ориз, праз, кръв, и всякакви такива неща.
teon - специалист
filmatoplo написа:
омесих каймата 60% телешко и 40% свинско
...абе колеги, как ги определяте тея проценти :?: ...хептен ма огелпихте :? ...наскоро ядох в един познат много вкусни луканки и питам за каймата...той ми каза 50% свинско и 50% заешко... че откъде толкова зайци бе?...ами на на едно прасе вика - един заек :roll:
a_anastassov - специалист
Mega написа:
Аз днес си купух черва, остава да купя и пълнежа и да се заемам. ;)
Студент казва на колежка (покана за секс):
Хайде да си играем на "направи луканка" - от теб червото, от мен месото. :lol:
Stefan_62 - майстор
teon написа:
filmatoplo написа:
омесих каймата 60% телешко и 40% свинско
...абе колеги, как ги определяте тея проценти :?: ...хептен ма огелпихте :? ...наскоро ядох в един познат много вкусни луканки и питам за каймата...той ми каза 50% свинско и 50% заешко... че откъде толкова зайци бе?...ами на на едно прасе вика - един заек :roll:
Според вкуса и възмжностите :lol:
filmatoplo - майстор
% -ето как ги смятам процентите :) 6 кила телешко и 4 кила свинско са 60 /40 % . :wink:
filmatoplo - майстор
То малко монолог стил Мариус Куркински :wink: , ама утре ще преточа луканките , миналата година май ги точих с пълна бирена бутилка , и после :drinkers: .
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 25

Тема "Въпрос за суджук, луканка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: