• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 25
Съвети за начинаещи готвачи.
valentor - специалист
Предполагам , че ЧЕР/БЯЛ пипер си го пропуснал в описанието, а не в слагането.
2 супени лъжици захар ми се виждат много за 5 кила кайма, бих сложил една.
Една година хапах една сладка партида, поради завишена захар. Дано при теб да е добре.
Браво за букетът от подправки. Ще имаш невероятна продукция, каквото в магазин не може да се купи.
Tisho - специалист
Колега valentor да попитам това твое "просто мезе"само в сол ли си го държал,без никакви други подправки?
filmatoplo - майстор
#-o Само бял пипер не съм сложил , дано не е фатално , ако не е късно да сложа ли -имам още 4 часа преди пълнене :wink: .Каймата сега е в хладилника .
valentor - специалист
filmatoplo написа:
Само бял пипер не съм сложил , дано не е фатално , …
Щом си сложил чер , няма проблем.
Другия път ще си запишеш подправките в телефона, на бележки, и ще знаеш к`во да си купиш, за да не пропуснеш някоя. Аз тЪй правя.

За белия пипер казват , че давал по силен аромат. Ала-бала.
valentor - специалист
Tisho написа:
….. това твое "просто мезе"само в сол ли си го държал,без никакви други подправки?

Първо си правя следният разтвор, за обем половин литър :
40 грама сол-готварска
10 грама захар
50 грама ракия/водка/виски/спирт-абе кой както иска да го разбира
останалото , до половин литър, допълнено с хубава трапезна вода/по избор/
Месцето се залива с разтвора, и така стои 24-до 36 часа.
Изважда се и на канапчето..
Tisho - специалист
Благодаря за отговора.
valentor - специалист
Започнах 5-тата серия. 3,2 телешко 2,7 свинско. Нарязах, осолих със 112 гр.сол-готварска. Разтворих 12 гр. захар и 50 мл. спирт в около 250-300 гр. вода. Набавих и подправки, като мисля да сложа и карамфил /все се чудех, каква подправка още мога да експериментирам/.
АмЪ усещам , че ще настане недоимък. :lol:
Третата серия свършваааа , а четвъртата е ледена. Хлъц.
Обаче съм се запасил , предвидливо, с просто мезе, така че можем да сме смели , и спокойни. Има вино, има и мезе.
Stefan_62 - майстор
Здравейте, искам да попитам кога може да се овалват суджуците с брашно/докато са още влажни или като поизпрънат малко/. Благодаря предварително.
gogin - специалист
и аз да споделя: 6кг говеждо месо (телешко, биволско и т.н.) 3 кг свинско месо 1 кг сланина. всичко се смила и омесва. от една кладница съм си купил подправка за суджук един пакет за 10кг матерял. посипвам омесвам и оставям да престои матеряла минимум 24ч. на 15 час матеряла започва да пука , на 24тия час вече се е успокоил. пълня в свински черва като на всеки 10-15см завивам червото по два пъти. слагам да се суши и на всеки 2ри ден разточвам.
на 15тия ден си оставям част от продукцията се пребира за печене, а на 30тия е готов за употреба в сурово сътояние.
filmatoplo - майстор
:) Здравейте -не е сега сезона ама , моите ги чакам най малко 30-35 дена ,тогава стават перфектно сухи и сплескани .Отначало жената не ги хареса с многото подправки -но като станаха -пита за още :-D Дойде ли зимата съм на ринга за нови опити . :partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 25

Тема "Въпрос за суджук, луканка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: