• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 25
Съвети за начинаещи готвачи.
filmatoplo - майстор
filmatoplo написа:
Снощи месих 5 кила кайма 50/50 телешко и свинско :wink: сложих доста подправки -сол по 19 гр на кило , 2 супени л захар,кимион 5 гр,бахар 5 гр,индийко орехче , чубрица , кардамон,, черен пипер,коряндър , и червен пипер . :wink: Направих тест от каймата с 2 Странжанки (при вас Принцеси) -не съм опитвал такъв вкус до сега :tonqe: .Довечера ще ги пълня с ръчната машинка с фуния в свински черва -пак същите , дано побелеят пак :wink: .Жената вика-Ако ги развалиш с тези подправки , ще те хвърля навънка :lol: .Стискайте палци :-D .
:tonqe: Приядоха ми се вече , ама трябва да почакам 2 месеца , е заслужава си чакането , до нови срещи тогава :wink: .Не пречи до тогава да си разменяме рецепти за суджуците :wink: .
valentor - специалист
За себе си открих сезона 2012-2013 , с три свински филенца за моето "просто мезе", вече заляти със захаро-солен водоспиртен разтвор.
boltik - специалист
Здравейте,една рецепта за суджук и наденица от Китай :lol:

На кило кайма се добавя:24-26гр.сол,4гр.черен пипер,2гр.кимион,една щипка селитра или захар и чубрица на вкус.Така приготвеното месо стои в съд на хладно място поне 24 часа,като се примесва.Един метър телешко черво,побира кило кайма.Суджукът е по-вкусен,ако е накълцано месото.От пилешки воденички също съм виждал?????

За кюфтета(пържени)още се добавя:яйца,лук,галета,кисело мляко,магданоз и целина.

Кървавица

бял дроб,чер дроб,сърце,шарено кърваво месо от главите,бузите или ребрата.Наразано на дребно,още чубрица,цол,бахар,чер пипер,лук и ориз.Пълни се в дебелите черва на прасето,като се пълнят на половина поради разширяването на ориза.Затиска се,да не изплува.Вари се на бавен огън.
Стефко - специалист
А каква е разликата между кървавица и бахур? Иначе рецепти има всякакви. Характерни са за всеки район, и с характерния си вкус. Общо правило няма, според мен. Въпрос на вкус.
Миленица - специалист
Стефко написа:
А каква е разликата между кървавица и бахур? Иначе рецепти има всякакви. Характерни са за всеки район, и с характерния си вкус. Общо правило няма, според мен. Въпрос на вкус.
В регионите, в които се слагат не само белият, черният дроб и месото, а и кръвта, се нарича кървавица. А в регионите, в които се използват също белият, черният дроб и месо, но предварително се сваряват, за да се обезпенят (т.е. да се отстрани кръвта) се нарича бахур.
Разбира се, това делене е много общо - за различните региони има разлика и за кървавицата, и за бахура.
filmatoplo - майстор
:wink: След 15 дена ще правя моите :supz: .
Миленица - специалист
Не е ли рано? Или прасето е станало толкова гигантско, че не може да чака? :lol:
bivolan - напреднал
Банда, тая година май избързах с пастърмите нещо.Видях,че стана студено за една седмица и лакомията ме натисна и взех,че подготвих месото и сега дойде време за сушене обаче пък стана пак топло навън.Някой пробвал ли е в хладилника и изобщо под колко градуса е безопасно да се суши навън,че досега толкова рано не съм я правил.Четох,че ставало в хладилник, но евентуално се слагал и плик с ориз да обирал влагата :?
filmatoplo - майстор
Спешно- рецепта за Бахур , че утре в 7, 00 :axe: .Пък аз ще ви кажа какво е Пернишко Суши -печена домашна луканка увита в листо от кисело зеле и нарязана на колелца :tonqe: :lol: .
a_anastassov - специалист
bivolan написа:
Четох,че ставало в хладилник, но евентуално се слагал и плик с ориз да обирал влагата :?
Можеш да сушиш месо в хладилник. Не е необходимо да слагаш плик с ориз. В хладилника влажността на въздуха е много ниска. Изпарената вода от месото се натрупва на камерата (изпарителя). Пробвано е дори през лятото - резултата е отличен, но времето за сушене е по-дълго поради липса на вятър.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 25

Тема "Въпрос за суджук, луканка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: