• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
miroton - майстор
Идеята по голямо количество да меля.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Дядката го мели с ярмомелката/фуражомелката.
dadko - майстор
И ние на село имахме малка фуражомелка. С нея освен царевица и пшеница- мелехме и червен пипер.Нещо такова представляваше.
Обаче беше толкова мобилна, че една нощ я откраднаха. Баща ми се амбицира и направи една 64-чукова самоделка с 18kW двигател. Свиха й двигателя пък... С нея, обаче пипер не е млял.
miroton - майстор
А няма да си купувам ярмомелка/фуражомелка
големите количества са половин наилонова чанта-за лична употреба ми трябва.
dadko - майстор
Е, с тази фуражумелка да не би да сме млели стотици килограми... И ние горе- долу толкова.За лични нужди. Затова- намери някой, който има подобна мелница- да ти смели материала...
Илчо Илиев - майстор
miroton написа:
А няма да си купувам ярмомелка/фуражомелка
големите количества са половин наилонова чанта-за лична употреба ми трябва.
За такива ''големи'' количества може да използваш кафемелачка, имаше едни доста големи,но сега не ми се рови за снимка..
Технологията е проста,но ако е лют пиперя....ще ти трябва противогаз...
Та, в подходяща тавичка го разтилаш и във фурната на 50 гр. докато напръхне....да се троши лесно,но да не прегори де....
Натрошаваш го колкото може на дребно и на малки порции го мелиш, ако държиш да е като брашно, задържаш по-дълго време и го пресяваш...
Аз преди време си направих мини фуражомелка тип миксер, точно за тази цел,но маторя е от пералня ''Диана" и се налага през 5 мин. да спирам за почивка,иначе това, което искаш да смелиш, аз го меля за 10-15 мин.
Стиви - специалист
С блендера също става. С него дори не е необходимо да се натрошават чушките. Миналата седмица смлях една цяла найлонова чанта чушки, които преди това минаха през фурната за да изсъхнат напълно. Успях да ги смеля на четири пъти. Главния готвач в къщи, не пожела червения пипер да бъде пресяван. По добре било да има както фино смлян така и на дребни парченца, които набъбвали при готвене и предавали специфичен вкус на гозбата.
hidrazin - майстор
С това. Ще се омахаш от въртене. :-D

Изображение

Иначе за големи количества се използват дезинтегратори. Нещо такова:
http://dezintegrator.com/smilane-cherve ... pravki.htm
:partyman:
miroton - майстор
С блендер щом става ще купя един,някъде ги гледах за 35лв.
king82 - специалист
Аз го меля с кухненски робот. За количество, колкото за домакинството, всеки блендер (чопър) ще свърши работа. От 1кг. сурови чушки става 100 гр. пипер. Не оцветява като купешкия, но вкуса е по-важен от цвета. Правил съм си различни видове пипер - от червени, от зелени, от печени, от опушени.....и друго си е домашното.
  • 1
  • 2

Тема "С какво си мелите червения пипер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: