Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
пет май 10, 2024 10:48 amDjack написа:
С черни , куче марка са! Имам такива дето са навън от 3-4 години и не са мръднали, ама асъл отговорните, така или иначе ги режа и подменям всяка година, като прибирам и разпъвам мрежата.
Стисни ги както са на елипса , ако пукат ясно.
Маталните карабинки карат много години, стискаш откопчаваш или обратното стискаш и закопчаваш мрежата.
От 2017 г са поцинковни и нямат наченки на ръжда/
txtotko - помощник
Здравейте, някой който е ползвал зебло против плевели , би ли споделил колко време издържа на открито?
Andri01 - майстор
При мене,за сега е на 6г. Зимата обаче се прибира.
kr1100 - майстор
пон май 13, 2024 7:14 amtxtotko написа:
Здравейте, някой който е ползвал зебло против плевели , би ли споделил колко време издържа на открито?
1.Черно със зелени ленти на квадрати - от 2015 г - не е мръднало./ на ХИК-91/
Има и на 2м широчина , има и на 3,30м . Тази година купих 6 х1м и 6х3,3 м за да подменя долния зелен боклук от т.2.
продават го на кг / за 2 та вида х 6м ми излезе 34 лв.

2. Зелено - 1м широко на руло 50 или 55м забр.от Вип борса - голям боклук на 3 тата година взе да се разпада и то в средната част където няма отвори.

Отвори и рязане с поялник 250Вт за да не се разнищва в отворите или по края . Аз ги прорязвам отворите на Y с дължина 10 см на всеки лъч.
Зимата не го прибирам, напролет само го запрятам към единия дълъг край за фрезоване.
miroki - майстор
Аз съм с черен найлон 4-5 година. Засега и той е здрав. Но зимата се прибира. В съседство имам подобен на ягодите, зимата си стои естествено, засега си е здрав.
rossenboy - специалист
А тъкмо като стана въпрос - това зебло или найлон как го фиксирате да не го духа вятъра - с пръст, с камъни, с някакви скоби (за зеблото използвах арматурно желязо огънато на П и забито в земята, но то свърши и сега за найлона май само камъни ми останаха:).
Andri01 - майстор
Пътеките ми са 7/1м. В двата края забивам "П"образни скоби от 4мм. тел, широки към 400мм. В двете дълги страни-по 3бр. Ф6-2м, фиксирани с колчета от тел Ф4 закривени в горни я край.
miroki - майстор
пон май 13, 2024 1:13 pmrossenboy написа:
А тъкмо като стана въпрос - това зебло или найлон как го фиксирате да не го духа вятъра - с пръст, с камъни, с някакви скоби (за зеблото използвах арматурно желязо огънато на П и забито в земята, но то свърши и сега за найлона май само камъни ми останаха:).
Аз имам накъсани стари черни гумени маркучи и ги слагам напреки.
kr1100 - майстор
пон май 13, 2024 1:13 pmrossenboy написа:
А тъкмо като стана въпрос - това зебло или найлон как го фиксирате да не го духа вятъра - с пръст, с камъни, с някакви скоби (за зеблото използвах арматурно желязо огънато на П и забито в земята, но то свърши и сега за найлона май само камъни ми останаха:).
Отвори с поялник ф и дюбели за изолация по края през 1м. За 3,3 м широкото само в края дюбели а по средите м/у отворите за лехи с подръчни м-ли : тръби железни, тръби PVC , гредички 30х30- 50х50 мм , отпадъци / 5-10 см /от рязани подпрозоречни дъски дълги по 2-3-4 м/. бутилки от бита 2л пълни с вода , но не до горе - / зимата като замръзне водата се пукат, като не са догре пълни устискват 3-4 сезона, после се поразпадат/. Остри предмети като арматура не слагам ,че ако духне инадигне мулча ще се скъса или пробие .
kr1100 - майстор
пон май 13, 2024 4:03 pmmiroki написа:
пон май 13, 2024 1:13 pmrossenboy написа:
А тъкмо като стана въпрос - това зебло или найлон как го фиксирате да не го духа вятъра - с пръст, с камъни, с някакви скоби (за зеблото използвах арматурно желязо огънато на П и забито в земята, но то свърши и сега за найлона май само камъни ми останаха:).
Аз имам накъсани стари черни гумени маркучи и ги слагам напреки.
А и за тях забравих -имам сложени и такива.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: