Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
нед май 12, 2024 12:15 pmmgbagera написа:
Тя върви ли в комплект с мембраните ?
Едва ли, защото надира канала в който се движи, и смяната на буталцето и гумичката често не решава проблема. Или се премахва (запушва) и си работите без нея, или се сменя целия карбуратор.

Кое масло на Щил? HP Ultra?

При мен е обратното, понякога резачката веднага не иска да развие обороти, а косата винаги тръгва бодро ,ползвам синтетиката Ultra.
Когато има утайка в карбуратора, палите косата, на празен ход обичайно работи, но не иска да развие максималните като се даде газ. Ако е такъв случая, пробвайте да я оставите 24 часа с новия бензин, вероятността да тръгне без настройки е голяма.
mgbagera - специалист
Преди ползвах само HP а сега съм с HP Super .
Храстореза правеше проблем и с двете масла затова изключвам възможността там да е проблема.

Ще пробвам със смяна на мембрани и бутало ако не стане ще търся нов карбуратор, въпреки че и двете се намират трудно на нашия пазар.
kr1100 - майстор
нед май 12, 2024 12:06 pmmgbagera написа:
Здравейте имам един дразнещ проблем с моторна коса Husqvarna 225R.
Носих я в сервиз, чистиха карбуратора и ауспуха. Казаха че мембраните са добре но въпреки това проблема си остава.

Общо взето настройва и се горивната смес и косата работи нормално без забележки. Обаче ако я запаля след месец два пак се нуждае от настройка. Паля я, държи си ниските но като я форсирам няма сила и глъхне. Все едно и се губи центровката като преседи повече време.

Някакви предположения какъв може да е проблема?
Oтлепи си мембраната на карбуратора. Zama ли ти е карбуратора ?? Отвиваш 2 та винта на презерватива и сваляш планката отдолу има капачка с 3 винта. Много внимателно с леко повдигане сваляш капачкат. И внимателно бавно и лекичко отлепяш мембраната. Като я отлепиш я огледай срещу светлина / слънце за просветляване и пробивио.
Всичко това е заради кирливия руски петрол и боклукчивия смолист бензин.
mgbagera - специалист
От всичко това разбрах само "свали мембраната и я огледай на слънце за дупки" :-D

Така и не разбрах на кое казваш презерватив и къде са тези 3 винта ама няма значение. Аз пролетта разглобявах карбуратора понеже след зазимяването не пожела да запали. Нещо не искаше да пуска гориво. Разглобих продухах и пак го събрах. Не съм се заглеждал в мембраните кой знае колко, особено пък срещу слънцето.
kr1100 - майстор
нед май 12, 2024 9:57 pmmgbagera написа:
От всичко това разбрах само "свали мембраната и я огледай на слънце за дупки" :-D

Така и не разбрах на кое казваш презерватив и къде са тези 3 винта ама няма значение. Аз пролетта разглобявах карбуратора понеже след зазимяването не пожела да запали. Нещо не искаше да пуска гориво. Разглобих продухах и пак го събрах. Не съм се заглеждал в мембраните кой знае колко, особено пък срещу слънцето.
Зама - 2 болта и метална планка на прерзерватива за помпене на бензиновата смес. Под тази планка има метална капачка с 3 винта и 1 зъб . Точно тази капачка внимателно я разлепяш зашото мембраната отдолу може да е залепнала и за капачката и за корпуса на карбуратора. Има 2 израстъка от мембраната като О с удължения - тясна част - там залепва яко.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Малко реклама

Прикачен файл

grass cutting 2.jpg
grass cutting 2.jpg (103.05 KиБ) Видяна 356 пъти

Прикачен файл

grass cutting 1.jpg
Това ми напомня да натисна бутона.
Набрал съм на поръчка фетиш аксесоари на STIHL TIMBERSPORTS
https://youtube.com/shorts/fRRjVnwBUjc? ... yoboz4lgIR

Най обичам да цепя басма.
borchoyor - специалист
Здравейте, някой има ли впечатления от хуск 553rs, гледам я за 1000 лева, мощност като на деуто ми.... Благодаря предварително.
bigdragon - майстор
553rs
Прегледа ли темата преди да питаш :?:
емовлаха - специалист
Попаднах на интересно комшийско видео

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: