Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
съб май 04, 2024 3:00 pmivanovbg написа:
съб май 04, 2024 2:16 pmnautilus33 написа:
Здравейте,
имам един 6-7 годишен бадем, който последните 3 години цъфти обилно, но не връзва абсолютно нищо/ Отначало си мислех, че последните студове всяка година изгарят цвета, но тази година нямаше такива. На какво може да се дължи.
Бадема в зависимост от сорта е самостерилен. Засади още един,два до него.
Лошото е, че е в двора и няма място за друг. Наоколо 50м има други два, но явно са далеч значи.
miroki - майстор
вт май 14, 2024 2:08 pmnautilus33 написа:
съб май 04, 2024 3:00 pmivanovbg написа:
съб май 04, 2024 2:16 pmnautilus33 написа:
Здравейте,
имам един 6-7 годишен бадем, който последните 3 години цъфти обилно, но не връзва абсолютно нищо/ Отначало си мислех, че последните студове всяка година изгарят цвета, но тази година нямаше такива. На какво може да се дължи.
Бадема в зависимост от сорта е самостерилен. Засади още един,два до него.
Лошото е, че е в двора и няма място за друг. Наоколо 50м има други два, но явно са далеч значи.
Не е далеч, само гледай дали цъфтят заедно с твоя.
Djack - специалист
вт май 14, 2024 1:43 pmБаш Майсторо написа:
От няколко години се каня да пробвам с прословутото зебло, и като няма на място от къде да взема все пропусках да сложа. Тая година поръчах чрез интернет. Поръчах зелено и сега разбрах, че било боклук, :? мислех че черното много ще се нагрява от слънцето. Ролката е 1,05м на 100м, но времето ще покаже как е и дали си е струвало, надявам се да не скубя треви тая година. :-D Захващам го като си правя скоби от тел, а дупките режа със запалка като горелка. Ходя по него и изглежда здраво за сега, като вали пропуска водата.
rsz_img_20240507_201435537.jpgrsz_img_20240507_201419938.jpg
Защо да е боклук? Аз съм втора година със същото. Тревата не го дупчи, слънцето не го гори....
ivanovbg - майстор
То и тънкото не го дупчи тревата. Според мен ми се струва много скъпо. За 50 мерта зебло взимам километър от черния мулч.
Баш Майсторо - специалист
Защо да е боклук? Аз съм втора година със същото. Тревата не го дупчи, слънцето не го гори....
[/quote]

Ами един клолега малко по - назад в темата е писал, че черното му издържало доста години, а зеленото се разпаднало бързо. А може и друг тип да е неговото зелено не знам. За сега съм доволен пък времето ще покаже.
kr1100 - майстор
вт май 14, 2024 1:43 pmБаш Майсторо написа:
.... Поръчах зелено и сега разбрах, че било боклук, :? мислех че черното много ще се нагрява от слънцето. Ролката е 1,05м на 100м,
Не е като моето. Има ленти, а моето беше без ленти. Ако е от Вип борса значи е същото , но с ленти. Исках 50 пратиха ми 100м .
Дай инфо как е след 3 г.
Баш Майсторо - специалист
вт май 14, 2024 5:05 pmivanovbg написа:
То и тънкото не го дупчи тревата. Според мен ми се струва много скъпо. За 50 мерта зебло взимам километър от черния мулч.
То е ясно, че няма да го дупчи тревата, но целта на двете е съвсем различна, общото е че не пускат да никне трева. Тънкото е полетиленово и не пропуска вода, слага се само на лехите, ако го положиж от край до край със застъпване при дъжд ще стане басейн, става дума за открити площи като при мен.
Баш Майсторо - специалист
ср май 15, 2024 9:18 amkr1100 написа:
вт май 14, 2024 1:43 pmБаш Майсторо написа:
.... Поръчах зелено и сега разбрах, че било боклук, :? мислех че черното много ще се нагрява от слънцето. Ролката е 1,05м на 100м,
Не е като моето. Има ленти, а моето беше без ленти. Ако е от Вип борса значи е същото , но с ленти. Исках 50 пратиха ми 100м .
Дай инфо как е след 3 г.
Да сме живи и здрави ще дам! От Пловдив го взех от Ивтрейдинг, не знам каква борса е, не съм много в час с интернета. Имат три цвята зебло, черно, зелено и бяло. И трите уж са с еднаква механична устойчивост, черното е най - евтино, бялото и зеленото са на една цена, да не Ви излъжа за 100кв.м. съм дал около 10-15 лв. от горе за цвят :wink: . Избрах зелено поради две причини. :weedman:
ivanovbg - майстор
нед май 19, 2024 6:45 pmБаш Майсторо написа:
вт май 14, 2024 5:05 pmivanovbg написа:
То и тънкото не го дупчи тревата. Според мен ми се струва много скъпо. За 50 мерта зебло взимам километър от черния мулч.
То е ясно, че няма да го дупчи тревата, но целта на двете е съвсем различна, общото е че не пускат да никне трева. Тънкото е полетиленово и не пропуска вода, слага се само на лехите, ако го положиж от край до край със застъпване при дъжд ще стане басейн, става дума за открити площи като при мен.
Естествено, че само на лехите, а и трябва да е малко повдигната. Така лехата е и по отцедлива, а отстрани се просмуква влагата при дъжд. Повдигнатите лехи са за предпочитане при по тежки почви. И в парника и на открито. Отделно повдигнатата леха е и по топла което е от значение пролетта. По пътеката си тревясва и си я кося с косачката. И обработката есен и пролет е по лесна - не се прекопава всичко, а само лехите. Другото предимство е, че отгоре е сребриста. Така се просветляват повече растенията, фотосинтезират и отдолу и не дават на насекомите да снасят яйца. Точно заради това, че под листата е по тъмно снасят яйцата си отдолу. Особено белокрилката. Откакто съм с него, нямам белокрилка.

Но всеки си е решил за него, ка му е по добре и по лесно.
kr1100 - майстор
нед май 19, 2024 7:03 pmБаш Майсторо написа:
.....От Пловдив го взех от Ивтрейдинг, не знам каква борса е, не съм много в час с интернета.
Тази фирма съм я отписал . Продават застояли неща. 2017 купих засенчваща зелена мрежа 1м широка , 2020 като взех да я разпъвам взе да се разпада и къса. Купих от зеленчуковата борса 45% засенчване , тази година я разпънах без проблеми и късане. Имаше много силни ветрове - стои си още разпъната.
А ето снимка на зеления мулч / това е най-запазения, другите 6 бр 1мх 6м ги изхвърлих , бяха целите разцепени.

П.П. Който има джоджен / гюзум по гагаузки от.с Кестрич/ да си го огледа. Има сини бръмбърчета , гризящи листата. Бавно подвижни са и лесно се хващат / в кутийка и в огъня/.

Прикачен файл

IMG_20240519_144109359.jpg

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: