Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Какво е маслото?
Евентуално да е неподходящо, менте?! Или от същото ползваш и на другата машина?
mgbagera - специалист
Преди беше Щил HP сега е HP super. Ползвам един и същ омаслен бензин както за тримера така и за резачката.
емовлаха - специалист
чет май 16, 2024 7:03 ammgbagera написа:
До сега не съм виждал друга резачка или косачка така удавена в отработено масло.
Вероятно ползваш 1/2 газ като косиш и помпиш постоянно, или не ти е настоена машината както трябва или е комбинация от 2те неща. Преди няколко години забелязах косата на един приятел той така със малка газ коси, слага и повечко масло евтино 1/25 та да видя как се коси и я заковах на пълна газ след няма и 10 мин тръгна да пуши яко то тръгнала чернилката да се пали от високата температура. Ако има мрежичка на ауспуха махни я, разглоби почисти резни си гарнитури притегни да не изтича по този начин, не ползвай прекалено дълга корда ако нямаш предпазител със ножче. Маслото дето ползваш е бездимно иначе как е люти ли на очите ? Никога не съм ползвал това масло
dragozow - майстор
ср май 15, 2024 10:29 amimegogo написа:
Някой слагал ли е такава от AliExpress много прилича на оригиналната на oleo mac която е двойно по-скъпа
Аз внасям и продавам такива. Взех една за проба, тежка ми се вижда на мен, но има клиенти, които ги предпочитат заради металната капачка.
mgbagera - специалист
чет май 16, 2024 8:49 amемовлаха написа:

Вероятно ползваш 1/2 газ като косиш и помпиш постоянно, или не ти е настоена машината както трябва или е комбинация от 2те неща.
Ами тук позна. Гледам да не я държа продължително време на максимални обороти за да не я прегрея.

Иначе нямам оплаквания от маслото. То и ауспуха като е зад мен няма как да го усетя дали ще ми залюти на очите.
miroki - майстор
Моята стана на 1 литър масло. Никакъв спомен какво е предното, взех някакво синтетично, дано няма проблеми с него.
емовлаха - специалист
чет май 16, 2024 7:03 ammgbagera написа:
Цветомир Димитров - специалист
Много странна болежка при мене-работя,всичко е точно,и в един момент съм дал газ до край,а агрегата глъхне,ама не глъхне като хората,ами на тласъци,свещ и карб са нормални,поместих филтъра да е в най-ниската точка,поработих,и няма проблем...дали ще се появи пак този симптом??
cameraman - напреднал
Здравейте. Аз карам с едно DAEWOO DBC520 трети сезон. Съпругата ми иска нещо по-леко и електрическо- на акумулатори. Насочил съм се към https://praktiker.bg/bg/Elektricheski-t ... O/p/139858 поради наличието на други инструменти с такива батерии. Още веднаж казвам, че това ще помага на съпругата ми да се чувства пълноценна в семейното декарче. Имате ли наблюдения за тази машинка? Ще може ли да завърти алуминиева глава??
Andri01 - майстор
Върши много добра работа,мощна 1500Вт / на 220в/ и восокооборотна. Тревата в двора обаче е малко - 100кв.м. На батерии обаче колко вата е не мога да кажа.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: