Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Лошо изглежда.
А найлона е съвсем здрав. С изключение на дупките от мен да се оцежда.
Моята засенчваща също е от Пловдив, но не помня фирмата 100 м. Топче беше 30%. Още е добре.
100 бр. От тези скоби за мрежата свършиха. В единия край ги захванах с тел за телта. От там ще ги разкрача после. Мисля 60 см. топче ще стане като се прибере.
Но разпънах и втората мрежа и сях пипера. Тя повечето си е на тел, понеже не съм я сменял нея. Той горкия нацъфтял докато му дойде ред. И завръз имам чушки. Не е хубаво така да се сее но... Този студ за толкова успях.
Доматите им заминаха долните листа. Явно са осланени. Но където има доматчета не са паднали.
Краставиците вън са скръб. Вътре имат завръз. Ще подсявам външните, студът явно не им е понесъл.
За сега сърцето на албенга води при доматите. Аз ранни не съм сял.
Но прасковите започва къдрилка и пръсках инцидентно.
При мен доматите най-хубави стават на вада. Сега ги мъча без, с това капково, но тази година ще пробвам поради сушавото лято с наклони.
Другата неделя ще трябва и капково да се опъва.
kr1100 - майстор
пон май 20, 2024 7:30 pmmiroki написа:
...Моята засенчваща също е от Пловдив, но не помня фирмата 100 м. Топче беше 30%. Още е добре.
100 бр. От тези скоби за мрежата свършиха. В единия край ги захванах с тел за телта. От там ще ги разкрача после. Мисля 60 см. топче ще стане като се прибере.
Ивтрейдинг имат м-н склада на Еконт до Метал.
Скоби за засенчваща мрежа има в "Боклукчи комерс" като влизаш през бариерата веднага в ляво на ХИК 91 ..
Има и засенчващи мрежи , черен мулч зебло със зелени линии на квадрати на 1м и 3,3 м на рула - режат.
Аз използвеам за мрежата карабинки най=малкия размер от крепо , и проволка пак оттам.

Днес насях навън Куртовска капия ,че стана над 1 педя и по 8 от вид червено цвекло и алабаш, останалите екземпляри са още много дребни. А вчера набучих 26-27 бами под галонови туби, че още е хладно за тях открити.
Явно е капало киселинен дъжд имам като прогорено по листа на цигулки, царевицаи чери навън
kr1100 - майстор
чет май 09, 2024 8:34 pmhidrazin написа:
....Преди да затвориш скобата на мрежата слагаш по един такъв и готово.
Или направо в дупката на мрежата.
И свалянето и слагането на ново стават много лесни.
Бъбреци, бърбециииии..... :-D
:partyman:
използвам от тези :
https://vi.aliexpress.com/item/10050031 ... ry_from%3A
hidrazin - майстор
пон май 20, 2024 8:18 pmkr1100 написа:
използвам от тези :...
Е аз пък си поръчах ШАРЕНИ за да е по-весело. :-D
:partyman:
Svetoslavoff1 - майстор
Грахът, две ръце през два дена и вече е във фризера. А и още цъфти изобилно, ще има пак да се туткаме с него. Доматът вече е насят навън, ранните даже в края на април, добре са, цъфтят.
Изненада ме едната праскова от новите, бях я купил за нектарина, а сега върза за пъри път и излезе "поничка" . Но много добре върви дръвчето, та каквото такова.
kr1100 - майстор
пон май 20, 2024 8:35 pmhidrazin написа:
пон май 20, 2024 8:18 pmkr1100 написа:
използвам от тези :...
Е аз пък си поръчах ШАРЕНИ за да е по-весело. :-D
:partyman:
Халумин са. Не знам колко ще издържат на силен напън на вятър.
Последните години има многоо силни пориви, а и ураганни ветрове.

П.П. по повод поста на Свет. Изсъхна ми 10г. череша Бинг.Пусна листа и опадаха, после пак се опитаха едва едва.
За тези гарантирам.
https://www.navisoko.bg/product/%D0%BA% ... ar-120-kg/
Ако на някого е малка издържливостта
https://www.navisoko.bg/product/%d0%ba% ... %ba%d0%b3/
Размерът е аналогичен на горните. Изборът на шарения е осигурен.
При голям зор и аз ще вися на такъв, но да не се налага!
Оборудването ми е накачено на такива.
miroki - майстор
Аз бях вързал с една тънка медна тел. 6 г. Не мръдна. Освен, че се разпадна тук таме самата мрежа. Ще държат скобите.
Преди ползвах по-дебела тел. Поради лош захват се скъса мрежата. И разбрах, че телата не е чак толкова зле.
Единствено ураганът, дето изкърти боровете и моите ябълки успя да я премести в ъгъла на двора. Мислех, че изобщо няма да я намеря.
hidrazin - майстор
вт май 21, 2024 6:00 pmkr1100 написа:
Халумин са. Не знам колко ще издържат на силен напън на вятър.
Последните години има многоо силни пориви, а и ураганни ветрове.
Халоооууу..., знам че са Халуминиева сплав (чета отзивите отдолу).
И знаеш ли колко вятър трябва за да ги скине? :-D
Ще се опитам да обясня... Преди години когато взимах мрежата я взех широка 4 метра.
Отгоре ми покрива доматите напълно НОООО... се оказа че градушката не пада вертикално.
При нас градушката винаги пада от посока север-североизток и в повечето случаи под наклон.
Така че преди мноооого години успя да ми отряска (слабо) 1-2 реда като влизаше странично под мрежата.
Та купих мрежа с широчина 1 метър и същата дължина.
Закачам я за основната мрежа с импровизирани кулички направени от разплетено жило на Халуминиев кабел.
За толкова години никакъв вятър не е успял да повреди/изправи нито една кукичка.
То ако вятърът е такъв че успее да прецака тези карабинерчета, доматите ще са ми последната грижа.
По-скоро ще търся де са ми покривите... :)
:partyman:
kr1100 - майстор
вт май 21, 2024 8:01 pmhidrazin написа:
...Та купих мрежа с широчина 1 метър и същата дължина.
Закачам я за основната мрежа с импровизирани кулички направени от разплетено жило на Халуминиев кабел.
:partyman:
И аз отдавна съм опънал вертикални мрежи от 2 те страни по 1 м широки.
А мрежата над оранжерията е 4 х 12 м и доста се люлее въпреки ф4мм проволки с обтегачи.
Коментирам само.
:partyman:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: