• 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
Krass написа:
Взех 100 метра Ф 2мм от тази месина http://www.bulit2000.com/%D1%87%D0%B8%D ... cle20867bg . Това нещо не се износва и не се къса. Направо е вечна. Леко само се рошва 5-6 мм от края. А и е в пъти по-евтина.
Няма вечни неща, [-X не подвеждай колегите /топлата вода е открита отдавна/, тази корда съм я изпробвал преди две години и по-голям боклук не съм срещал /въпреки уверенията на консултанта от фирмата, че е много здрава/ да вярно е, но ако я използваш за риболов :lol: . Единствено става да косиш райграс с нея :lol: , на по-сериозна трева заминава за отрицателно време. :drinkers:
Krass - майстор
Каква по-сериозна трева. За това си имам самоходна бензинова, а с тримера само довършителни работи. Оригиналната корда на тримера (флаймо на ток 1000W) свърши за 10 минути работа. Като на всяко късане свалях главата, за да издърпвам на ръка. Някаква квадратна, която се заклинва и не излиза сама.
Stefan_62 - майстор
Krass написа:
Каква по-сериозна трева. За това си имам самоходна бензинова, а с тримера само довършителни работи.
Е да де, ама някой нямат самоходни бензинови, а и що ми се струва, че със самоходната малко трудничко ще косиш трева висок, 50см. и на горе а да не говорим ако има и по-дебелички щир или лобода :lol: /както е случаят при Илчо/. Но ти си знаеш, щом казваш че става :? .
bulhomes2 - майстор
Няма такова нещо. Висока трева няма как да косиш със самоходна. Всъщност сигурен съм, че и Stefan_62 си мисли, че Krass има в пред вид бензиновите самоходни с роторен нож, защото са по-разпространени. Виж самоходна палцева е друга работа. Ама що ми се струва, че това вече го писахме в темата :?
Stefan_62 - майстор
bulhomes2 написа:
Виж самоходна палцева е друга работа.
Ако е такава, да няма проблем с високата и дебела трева, но той пише, че е самоходна моторна без да уточни дали е палцова или с роторен нож. Наистина всеки като чуе "самоходна моторна" и първата му мисъл е, че е с роторен нож, но според мен ако неговата е палцова не виждъм защо после ще до оформя с тримера :? , та те си косят идеално ниско и равномерно.
Krass - майстор
Роторна е 53см. Площта ми е към 700 квадрата. а главен озеленител-жената :razz: Палцова имаме в службата. Колегите, които поддържат (косят) тревата в уредбите казват, че тая година машината направо спира там където са закъснели с косенето. С моята (роторната) пробвах да кося пред вилата, там където изобщо не е косено, ами не става :?
lov - майстор
Повсеместно е така. На две седмици и трябва да се коси. С тия дъждове и топло време тревата полудява.
bigdragon - майстор
Косене му е майката.
Аз кося всяка седмица с това:
Прикачен файл:
1DSCI1855.jpg
Първата ми работа като се прибера в петък е тази, предният двор до сега девет пъти тази година...
Тревата е като мокет. тази година съм поливал само два пъти, за разлика от миналата година - всяка седмица, че и по два пъти на седмица.
Свободните от зеленчук части в задният двор не са в това състояние, косени са само три пъти с моторната коса Щил FS80.
Започнах от тук:
Прикачен файл:
1DSCI1937.jpg
Ето една актуална панорама:
Прикачен файл:
DSCN0292.JPG
И от близо:
Прикачен файл:
1DSCN0284.jpg
bulhomes2 - майстор
Драго, това твоето е мазохизъм. Вземи си една бензинова самоходна (има ги и по 150 лв в продавалника), да видиш колко си се мъчил. Хем не опъваш кабел, хем сама върви, хем е по-широка и свършваш много по-бързо. С такава като твоята си косих двора по 4 часа, а сега - 40 минути...
forski - специалист
http://kosa4ki.alle.bg/%D0%BA%D0%BE%D1% ... %BD%D0%B8/

Разгледайте и този сайт, аз моята я взех от тук, не е самоходна но за равни терени и големи поляни или дворове няма такъв кеф да го направиш като футболно игрище :-D
Три години косих поляната зад къщата с моторната коса и ножа, и чак сега разбрах в каква заблуда съм живял :)
Косачката е чудна машина за подръжка на равни терени, моторната коса е силна в други области!
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: