• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 116
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
Така и така заговорихме за моторните косачки, я кажете какъв трябва да бъде оптималният критерий на Т.Т. даните на машината при изборът и, при закупуване. Последната техника която ми остана да се сдобия за градината /поне за сега/ :lol: е закупуването на една моторна коса /на колела/. Става въпрос за косене на площ около 1-1,5 дек. трева, като тенденцията е да се засее още площ около 0,5 дек. тревна смеска. Търся някоя косачка в диапазона на 400-500лв. а като гледам из нета доста модели има и пак се стига пред дилемата коя. За сега съм се спрял на някой от моделите на "МТD" или "MCCULLOCH" предполагам, че са добри като качество. :?
forski - специалист
Аз си купих косачка MTD 46 PO втора употреба от сайта който съм качил на предната страница, взех я 180лв.
метален корпус, китайски двигател ThorX 135куб. 3,5к.с. пластасови колелета без лагер, ширина на косене 46см.
без самоход, със система за мулчиране, чисто нова струва към 350лв.
За сега съм доволен, работи си, пали от раз и нямам никакви проблеми с машинката, разгледай и офертите за косачки втора употреба, аз също се бях засилил да купувам нова но попаднах на тази оферта и се възползвах, за което не съжелявам ни най малко!
МТД- то ще ти върши работа, хубави машини спрямо цената са, ще останеш доволен но помисли и за машина втора употреба, върши същата работа а парите които ще дадеш за нея са на половина от нова!
Коя марка ще избереш няма особенно значение, всичките използват двигатели от 2-3 ма производители, само надписите са им различни, каквото предлагат МакКълок и МТД за 400лв. това ще предложат като качество и параметри и всички останали, системата за мулчиране е много удобна, защото не ти се налага да събираш или изхвърляш тревата от коша, единственото условие е да косиш редовно и да не я оставяш да израства много на високо!
Stefan_62 - майстор
Прав си, че втора употреба си е евтиния и още по-вече, ако попаднеш и на добра машина си е супер, но си е и малко нож с две остриета. Мислих и за този вариянт, но ако се спра на него ще търся тук в Русе, че поне да видя и проверя какво купувам, иначе не бих рискувал да поръчвам втора употреба по нета, малко си падам кърък :lol: при тези покупки. Ще мисля, до седмица - две ще трябва да заприходя една.
hidrazin - майстор
Бягай от китайските мотори. Вече имам у нас една HONDA със самоход и пръснат мотор. Иначе на външен вид мяза на спортен автомобил. Взех я за почти без пари за да си прехвърля двигателя от моята. За толкова години вече и изгни коша. Имам някаква OKAY с американски двигател BRIGGS&STRATTON която купих 2001-ва година втора употреба. Още не съм и развивал свещта и едва миналата година смених въздушния филтър. Някаква подобна на тази но по-стар модел:
Изображение
Обаче редовна смяна на маслото.
Между другото сега се сетих че мога да пусна за "ПОДАРЯВАМ" разни чарколяци от Хондата - карбуратор, нож и друго останало здраво от мотора. :? Тези дни ако не забравя ще снимам какво има от нея и какъв модел е.
:partyman:
forski - специалист
Аз също бях силно предубеден към китайските мотори но този ThorX си пали и работи много гладко и равномерно, разхода на бензин също е нормален!
hidrazin - майстор
Ами доволен си защото има голяма разлика в китайско произведено за бялата Европа и китайското за източна Европа. Та затова и китайските втора ръка издържат. Обади се след 10 години както е при мен, и пак ще говорим. При условие че има втора ръка с читави мотори защо да купува китайче?
Освен това в този сайт цените са мноооого високи. Ако не са самоходни и не са в перфектно състояние, вървят накъде около 120-140 лева. На толкова ги и продават в гаража до нас. Тя моята ако вземе да гръмне, няма да ме е яд след 13 години експлоатация и пак ще си взема с американски мотор.
:partyman:
Krass - майстор
http://kosa4ki.alle.bg/%D0%BA%D0%BE%D1% ... %BD%D0%B8/

Разгледайте и този сайт, аз моята я взех от тук, не е самоходна но за равни терени и големи поляни или дворове няма такъв кеф да го направиш като футболно игрище :-D
Три години косих поляната зад къщата с моторната коса и ножа, и чак сега разбрах в каква заблуда съм живял :)
Косачката е чудна машина за подръжка на равни терени, моторната коса е силна в други области!


И аз моята я взех от там, но въпреки уверението на човека, че е 6 коня, се оказа 2,7 kW.
Илчо Илиев - майстор
Stefan_62 написа:
Прав си, че втора употреба си е евтиния и още по-вече, ако попаднеш и на добра машина си е супер, но си е и малко нож с две остриета. Мислих и за този вариянт, но ако се спра на него ще търся тук в Русе, че поне да видя и проверя какво купувам, иначе не бих рискувал да поръчвам втора употреба по нета, малко си падам кърък :lol: при тези покупки. Ще мисля, до седмица - две ще трябва да заприходя една.
Стефко, ако имаш време някоя неделя ела да пием по бира/кафе и да видиш какво вадят на европазара....битака, понякога има избор от 30-50 бр, все ще си харесаш някоя,а и май и на друго място има да продават втора употреба..
Кумеца си взе за 100лв такова, каквото искаш, с мотор B&S 3,5 кс, малко ошмулена,но бачка добре..
Stefan_62 - майстор
Както казах има доста читави машини втора употреба, но друго е да си я видиш и чуеш как работи на място. Аз също предпочитам двигателя да е "BRIGGS&STRATTON", фрезата ми е с такъв и вече 10г. не съм бутал нищо по него, само редовна смяна на маслото, почистване на филтъра и газ :lol:
bulhomes2 - майстор
И моята е МТД. Подариха ми я (n-та употреба, внос от Англия) с крив колянов вал. Купих и нов и май седма година си бачка. Бащата работи с нея и ме съмнява някога да е сменял масло. Казва, че я проверява и долива, ако има нужда, но да сменя... за него са излишни глезотии. Даже докато намеря нов въздушен филтър и турих един дунапрен - наскоро ми се мерна новия филтър, че още си седи нов на стелажа :lol:
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 116

Тема "Коса или косачка и каква да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: