• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
fu4ko - специалист
Добре де склонен съм да сложа друга до 50лв.Искам да се откача от услугите на ВиК.Моля някой да каже коя помпа става!
Andri01 - майстор
Може да пробваш с нивомер от стара пералня,те са на този принцип,макар и за доста по ниско налягане.Но с пренастройка може и да стане. Ще се опитам да намеря из къщи такъв и да го пробвам и аз. Просто като идея ! Имам в предвид като пресостат.
Стиви - специалист
Ехее Фучко, ти си бил много разточителен. Целия квартал ли смяташ да захранваш с този голям бюджет. Вземи си нещо по-скромно. Максимум 5~10 лева - колкото ти е месечната сметка за водата. Така ще си на още по-голяма далавера и на практика няма да инвестираш пари. Просто на края на месеца им кажи на монополистите да си **** мамата и с парите от сметката иди и си купи помпа :lol:

ПС

Това с датчика за ниво от пералня е добра идея за самоделен датчик за дебит със съответните недостатъци. Ще работи само при напълно отпадане на налягането, например при поливане.
Andri01 - майстор
Мисля ,че в един корпус са две контактни системи,така ще може са регулира диференциала на включване/изключване. Ще го видя и тогава ще кажа.
fu4ko - специалист
Стиви написа:
Ехее Фучко, ти си бил много разточителен. Целия квартал ли смяташ да захранваш с този голям бюджет. Вземи си нещо по-скромно. Максимум 5~10 лева - колкото ти е месечната сметка за водата. Така ще си на още по-голяма далавера и на практика няма да инвестираш пари. Просто на края на месеца им кажи на монополистите да си **** мамата и с парите от сметката иди и си купи помпа :lol:

ПС

Това с датчика за ниво от пералня е добра идея за самоделен датчик за дебит със съответните недостатъци. Ще работи само при напълно отпадане на налягането, например при поливане.
Това не е голям бюджет.Намерих Райдер за 38лв,пресостат за 20лв с доставката и някоя тръба да взема.Не мисля че е голям бюджет.Освен това еднократно се инвестира и системата ще се избие.Освен това сметката ми за вода е 19лв,веднъж е повече,друг път пак 19,ходи разбери какво става.Някой път ми казват надписано ти е.Писна ми от това.Пък и нещата няма да се взимат наведнъж :-D
hidrazin - майстор
fu4ko написа:
Добре де склонен съм да сложа друга до 50лв.Искам да се откача от услугите на ВиК.Моля някой да каже коя помпа става!
С ей тая ще се откажеш и от услугите на енергото. По-скъпа е с 20 лева от лимита ти от 50 лева, ама с икономията от ток бързо ще я избиеш. :lol:
Изображение
:partyman:
fu4ko - специалист
hidrazin написа:
fu4ko написа:
Добре де склонен съм да сложа друга до 50лв.Искам да се откача от услугите на ВиК.Моля някой да каже коя помпа става!
С ей тая ще се откажеш и от услугите на енергото. По-скъпа е с 20 лева от лимита ти от 50 лева, ама с икономията от ток бързо ще я избиеш. :lol:
Изображение
:partyman:
За тока не бери грижа :lol:
Стиви - специалист
За още 5~6 лева ще си купи и фотоволтаична система с акумулатори. Не му бери грижата, Хидразине :yawinkle:
nikel - специалист
Купи си дистанционно управляем контакт. Три броя контакти плюс дистанционното са 21 лв. Има ги в Конрад и на други места. От 5 години използвам такива и съм много доволен. Едно дистанционно управлява 4 бр. контакта. Управлявам два бр. помпи - Бибо за миене на колата и поливане на цветята и Вида за градината.
С второ дистанционно включвам 3 бр. прожектора.
Дано съм помогнал.
Късмет.
Andri01 - майстор
Дай малко инфо за това дистанционно: на колко метра действа,пряка видимост или през стена може да работи?
  • 1
  • 2

Тема "Става ли с пресостат ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: