• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 93
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stefan_62 - майстор
Есенно време се варосват, точно заради "слънчевият пригор". Когато не са опадали листата на семковите дървета /карбамида се използва при тях основно/ се поливат и се пръскат стволовете на същите с 50% разтвор. Предполагам знаеш, че карбамида е тор.
hidrazin - майстор
Stefan_62 написа:
Есенно време се варосват, точно заради "слънчевият пригор". Когато не са опадали листата на семковите дървета /карбамида се използва при тях основно/ се поливат и се пръскат стволовете на същите с 50% разтвор. Предполагам знаеш, че карбамида е тор.
Писах вече - "слънчевия пригор" може да се избегне и с обвиване на стволовете. Ако се вароста - да е тънко. Някои хора направо "китосват" дръвчетата с много гъста варна каша. С карбамид се пръска когато листата са поти опадали. Пръскат се и опадалите листа под короните. Така се разграждат (угниват) по-бързо и по-добре.
Разтворът за пръскане не е 50% а 5-7%. Използва се за тор, за добавка към фуражите и за други неща. Аз основните количества от карбамид ги използвам за други неща. :-D
Като тор е много добър - не се отмива лесно от водата като амониевата селитра. Обаче не е подходящ за кисели почви.
:partyman:
kuger - майстор
Момци, имам питане. При мен е мокро, явно няма да мога да изора. Земята е килим от опадали листа /череша, кайсия, дюля и малко орех/, да пръскам ли с карбамид листата по земята, или да чистя и да се надявам да изсъхни, и да ора? Приготвих си NPK за мястото, ама ако не изора май няма да има полза от него. Не съм го пръснал, мислех преди оранта, ама...
Не съм варосвал стволове от доста време, тази година мисля да го направя. Нямам млади дървета.
iivanov - майстор
Варосвам с цел избягване ранното сокодвижение и евентуални измръзвания.
kr1100 - майстор
@ kuger Tи си късметлия. при мен сигурно за НГ ще изпадат листата на кайсиите и дюлите -хубаво зелени са . Ябълки,круши и някои сливи имат все още много листа .
kuger - майстор
kr1100 написа:
@ kuger Tи си късметлия. при мен сигурно за НГ ще изпадат листата на кайсиите и дюлите -хубаво зелени са . Ябълки,круши и някои сливи имат все още много листа .
Съмнявам се в късмета си, двора ще стане килим от трева. Някаква тънка, отдолу гние, от горе зелена, оплетена като вълна, че и цъфти и хвърля семе много рано на пролет. Ужас докато я изчистя, а семената остават за "нова реколта" :shock: Двора ми е зашумен от всякъде, много трудно съхне земята.
bobko - специалист
И моите са напръскани и варосани.
kr1100 - майстор
Утре ще приключа с гроздобера .Ако е хубаво времето ще пръсна и последната асма, и няколкото ябълки.
Не знам какъв сорт е това грозде до в края на октомври беше киселок. Друга година узряваше по-рано. Черно ,със семки,дебела ципа.о=Оставих чепките напъхани в "чорап" - бяла мрежа на метър се продава със много ситни отвори.Тази пролет сях Молдова, ще направя сравнение. Баща и го е сял 2004г, намерих лист с написано "Дареа /я", не с е пръска. Последната буква е проблематична, но в нета няма такъв сорт. Взел го е от разсадника на 1 агроном от кв.Галата.
За съжаление е късно вече да питам .
kr1100 - майстор
Не мога да едитвам и пиша нов пост.
С 16 градусовите дни изрязох няколко дървета, изгорих вършинака и почти привърших с горенето на листата.
Листосъбирачката - пълен ташак - да не се лъже някой да си купува за голяма площ. Минах пак на греблото- в 1 рязан 100л бидон и на огЕна. Приклю1их с варосването и пръскането. Останаха 3 бр 80-90г дървета с голям диаметър /1 синапка и 2 попски круши -помня ги като големи дървета от 15-16 годишен , а сега съм на 60/. Сумарно 106 овошки :?
Пепелта отива на мястото на доматЯ и на асмите /окопани и наторени и с оборски стар тор/.
vlax - майстор
kr1100 написа:

С 16 градусовите дни изрязох няколко дървета, изгорих вършинака ............
Не е ли по-добре да се режат напролет,все пак не се знае каква зима ще бъде според мен?
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 93

Тема "Кой как се грижи за овощните и зеленчуковите градини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: