• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 86
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
няма по-евтино тука. Може да се намери с куриер , но се обезмисля. Посочената цена по-ниска от тази в Орекс а на гръцкия.
Филбо продават м-ли на Иритек , но явно не са преки вносители защото отстъпката им е малка.
themask - специалист
Хидразине, успя ли да щракнеш нещо от твоята система? :roll:
miroki - майстор
kr1100 написа:
едното италиански другото гръцки продукт.На гръцки и китайски вяра нямам . Има още по-втни в Шон и Жо /Аветисян/ ама са за еднократно изполване.
Благодаря ти. Не знаех, че другия е Италиански.
А в Шон жо лентовия го дават за 25 ст и на горе. Директен обир.
Същия го взех 500 м за 40 лв. Което е 0,08 лв. От представителя за марката..
hidrazin - майстор
themask написа:
Хидразине, успя ли да щракнеш нещо от твоята система? :roll:
themask написа:
hidrazin написа:
Изпълнението е лесно - към магистралната тръба се монтира водовземна скоба.
На нея се навива мъжки нипел. С него се монтира парче тръба до над земята.
После едно женско коляно и на него се завива кранче с накрайник за 16мм тръба.
Ако не е ясно може да ударя някоя снимка.
:partyman:
Благодаря за обяснението - изясни ми се общо взето, но като все още лаик в областта ще съм благодарен и на някое фото.
Мисля да си направя отделна тема, когато го почна начинанието, за да не мажа по темите на съфорумците с глупави въпроси :partyman:
:? Ами както казах няма да се види кой-знае какво. Просто две кранчета над земята и свързани към два отделни кръга на напоителната.
Червеното например е към кръг дето полива всеки ден.
Зеленото към кръг дето полива 1-2пъти седмично. Другото е в шахтата с помпата.
Там са наредени 6 електроклапана към една помпа с флуидконтрол.
Електроклапаните се управляват по кабел от програматор.
Програматора е в едно сервизно помещение над земята.
Така не се налага да се "гмуркам" в шахтата при евентуални промени в поливането.
Общо взето - това е.
Изображение
:partyman:
nv952 - майстор
hidrazin написа:
Другото е в шахтата с помпата.
Там са наредени 6 електроклапана към една помпа с флуидконтрол.
Електроклапаните се управляват по кабел от програматор.
Ммда.. :)
Точно 6 на брой са.Уж преди време беше казал че може да станат повече. :?
viewtopic.php?f=29&t=36174&start=40#p482869

http://s019.radikal.ru/i611/1301/f0/4d170419406e.jpg
hidrazin - майстор
Е ами то програматора може да управлява само шест клапана. С лека хитрост може да се добави още един. :-D
:partyman:
miroki - майстор
Моите преходи 16 към 17 най-после пристигнаха.
Явно се оказа, че цената е без ддс на сайта. Имайте го в предвид.
http://kapkovo.bg/%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1 ... 0%BA%D0%B0
Вместо 0,25 лв. са по 0,30лв. В Рувик бяха 0,26 с ДДС. А с доставката (4 лв) по 0,40 лв. станаха. Но и тази цена ме устройва. Но важното е, че се намериха и пристигнаха. И ще мога да си сложа лесно маркучите. :prayer:
Та, почивните дни ще творя. Дано не забравя някоя снимка да направя.
miroki - майстор
Ето това стана:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Днес го направих за около 4 часа и сега не си чувствам краката. Точно в жегата след обяд. И едната ръка, че натисках тези гофри.
И жената удари едно рамо де.
Около 37 маркуча по 10 метра. Малко над това което пуска филтъра, но мисля пак е добре. За около 10 минути работа станаха малки локвички на по-твърдата земя.
В единия край имам едно заиграване с 3 ници за лентов маркуч ф17. Но за мой късмет всички капят сякаш добре. Един увивен боб на колове, където не можах да снимам, че е джунгла и трудно се поливаше.
Остана един разклонител от цол на 1/2 и 3/4 да сложа на цоловия маркуч. Едното за капковото, другото за маркуча.
За снимката боднах директно маркуча в системата този зеления. Мисля беше един цол. Системата също е един цол. Само регулатора е 3/4.
stoychod - помощник
Здравейте
И аз вчера си направих капково, но май не го домислих като хората. До всяко коренче ли трябва да минава маркуча или може по средата на реда ако е садено от двете страни на реда? Покрай нашето село гледат пипер с капково и гледам на всеки маркуч от двете страни са му насадили редичка пипер на около 10 сантиметра от самия маркуч. Дали ще се полива добре или е много далече от корените?
Аз за съжаление не си подредих градината като за капково. Имам 45 реда по 2-3 метра дълги, инабих 50 крана за 70 квадрата градина :(
dadko - майстор
А защо за доматите си пуснал два капкови маркуча? Поне на домати и прилича последната снимка.
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 86

Тема "Въпроси за изграждане на капково напояване за градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: