Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Йордан - специалист
Къде да намеря машина за правене на дупки за засаждане на орехови дръвчета.За около 60 бр.Нивата е в района на община Ветово обл.Русе.
hidrazin - майстор
За 60 бр машина? Вие там по-тъмнозелени нямате ли? Миналата седмица гледах как за няколко дни изкопаха няколкостотин дупки, точно за орехови дръвчета. Целта беше да се приберат едни пари от една програма. :-D В съседния парцел миналата година пак по същия начин - дупки, орехи събрани от саморасляци и на всеки 100 броя едва ли се беше хванал и един. :lol:
При интерес мога да направя няколко снимки на "перфектните" масиви.
:partyman:
пишман_майстор - майстор
Напоследък и аз съм на тази вълна , но не мога да проумея защо един моторен свредел китайско-немски в Германия със три свредла 100 150 и 200 струва за има няма 150 ойро чистак нов ( към 300лв) http://www.ebay.de/itm/BENZIN-ERDBOHRER ... 258129cb01 а тук ни го бутат за 400 стотака + 150 още за другите две бургии :x
kabel96 - специалист
Ей това си самосътворих това лято и 90 дупки на час ги прави одма един деветокласник с него.Мислех да го пусна в отделна тема като го побоядисм за външен вид ама не пречи да се изфукам 2 пъти.Който е наблизо около мен да свирка на никого няма да откажа.За 2 минути се сглабя и разглабя и се кара в обикновенна кола.Друго си е да блееш из небето и да въртиш ръчката отколкото миналата година да се правя на Майк Тайсън да удържам ръчния.
Изображение

Изображение

Изображение
пишман_майстор - майстор
:prayer: Екстра е ! Явно ще се ориентирам и аз към нещо подобно , имам мотофреза с Бригс мотор, който се демонтирва мн лесно , май имам и подобен редуктор 1/20 е някъде , дали ще са подходящи оборотите ? По кръчмарски сметки ми излиза ,че ще са около 100-150 об.мин на бургията ( в зависимост от това дали си дал "средна" газ или макс.газ :) ) Гледам мотора е на тампончета монтиран . А предването към редуктора ? Там гледам две шайби , досещам се донякъде как може да е изпълнено ... Да споделиш на какъв диаметър е отвора на захвата на бургията?
kabel96 - специалист
Всичко без "бургията" включително двигателя е от отпадъци и приятели.Отвора ще го премеря след обет но това свредло е правено почти по поръчка с сменяем накрайник и излезе на цената на китайските които са от станиол.48лв.От двигателя към редуктора е гумена връзката на карето и е от някаква хидравлична група двигател-хидравлична помпа.Имам идеи за много подобрения като закачане на генератор и електрическа лебетка за хептен мързел.Двигателя работи на около 1200 оборота и не намерих центробежен съеденител за толкова ниски и затова сложих карето.Двигателя нито един път не можа да се натовари и да задейства автоматичното подаване на гас така че и малък двигател ще стане.Има идея да се закачат и тръби за сонда.

Тема "Машина за правене на дупки за дръвчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: