• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iveliks - специалист
Sk4 палмата на снимките е финикова а това е защото листата са гребеновидно нацепени и това че е на толкова години и е малка е Нещо нормално палмите растат доста бавно така ,че се въоражи с търпение за да дочакаш за голями размери. А това че е в саксия също забавя растежа насадени в земята значително по бързо растат но не по метър или два една палма на месец изкарва по едно листо .А моите финикови палми сега им е трета пролет като се брои кога са засадени от костилка презимуват като сам ги захлупил с буркан и след това са зарити с пръст и така засега успявам.Трахикарпуса ми е на 5г, него го затварям със стиропор като кутия му правя и след това с наелон го омотавам да не влиза вода за да не мръзне,а имаите впредвид че еоколо 30см.За да презимува успешно една палма трябва да е по малка когато се засади навън или така е по голама вероятността да не измръзне .Искам да Ви кажа ,че в кв.Банишора пред един офис има няколко Трахикарпуси високо над5м и презимуваха успешно омотани с наелон и пуснат маркуч от светещият за да топли палмата така че начини има .
Tiger - специалист
И аз си гледам 2 финикови палми. Миналата година нещо им прекълца по 1 от листата - заподозряна е една кокошка, на едната палма прекълцаното лист изсъхна и на негово място израсна друго, а на другата палма спря растежа. Сега забелязвам, че и на двете на двете палми, в долния край на листото (там където вече става широко, не долу на стеблото) се появиха кафяви петна. На едната палма това петно се увеличава и се цепи листа. Имате ли идея от какво е?Разбрах, че се появяват подобни неща при преполиване или недостатъчно поливане. Но каква е дозата на водата? Аз ги поливам всеки ден по веднъж
Sk4 - специалист
поливай ги само когато горния слой почва изсъхне
слагай им и зелен кристалон на всеки 10 дни...
boltik - специалист
Мля дайте повече информация за тази палма.

Изображение
iveliks - специалист
палмата се казва Цикас не е даже палма а е вид папрат но при повечето хора я имат за палма не е особено капризна и се развива сравнително бавно на сезон отваря един кръг от листа около 4 зависи от възраста но листата излизат наведнъж и следващият кръг е догодина.Успех
Sk4 - специалист
идва зимата :shock:
стягайте палмите, амин :-D
iveliks - специалист
вече съм ги зазимил и чакаме да видиме напролет резултатите дано да е мека зимата за да са добри резултатите.
snc
iveliks написа:
вече съм ги зазимил и чакаме да видиме напролет резултатите дано да е мека зимата за да са добри резултатите.
iveliks, като зариваш буркана, колко го зариваш, интересува ме оставяш ли да влиза светлина вътре. Аз за моите Вашингтонии използвам отопление, но искам да садя още , без да ги отоплявам и не съм сигурен ако завия листята напълно без да има светлина, дали ще оцелеят, интересно ми е някой пробвал ли е? Също така ако не ти е проблем, пусни някоя снимка :)
il_ft_emo - специалист
Стефан написа:
В един от нашите офиси има ето такава палма. Тя дори ражда банани. Не изисква особени грижи, доколкото съм запознат.
а от къде мога да си намеря такава,как се завъжда? :wink:
Bobivan - специалист
Палмите НЕ РАЖДАТ банани!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Тема "Отглеждане на палми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: