• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Andri01 - майстор
Темата е старичка,но времето е вече за копане,сеене....Интересува ме от къде /за предпочитане района на Варна/ мога да купя небезизвестните Калифорнийски червейчета?И друго-как да ги съчетая с компоста-на двора съм спастрил едно място 1,80/2м. пълно с листа,трева и други "боклуци". Покрито е с найлон-четох,че анаеробния компост бил по-по...Миналата есен изкарах към 1,5куб.м. и го пръснах за торене.Сега съм решил обаче да ставам модерен и търся от тези Калифорнийчета , да видя дали ще им хареса двора ми или ще "хванат гората" :).
ibogdanov - специалист
Andri01 написа:
....Интересува ме от къде /за предпочитане района на Варна/ мога да купя небезизвестните Калифорнийски червейчета?.............
като начало в магазините за рибарски такъми и стръв ;)
вземаш си една кофа торни червей и си в играта.
iivanov - майстор
Под отпадъците трябва да се сложи мрежа,щото къртиците ще им видят сметката.На комшиите зетя гледа такива гадини и от там знам.Иначе той е от Варна и там ги дава,ама не знам адрес.Утре/евентуално/мога да разбера.
Andri01 - майстор
iivanov написа:
Под отпадъците трябва да се сложи мрежа,щото къртиците ще им видят сметката.На комшиите зетя гледа такива гадини и от там знам.Иначе той е от Варна и там ги дава,ама не знам адрес.Утре/евентуално/мога да разбера.
Айде ,дай някакъв линк за тези Клифорнийчета...бирата съм я турнал вече в хладилника :) :partyman:
iivanov - майстор
Няма линк,информацията е"презоградска" :lol: В комшиите има 10ина "легла"дълги по около 20 метра.Въпросната мрежа ми прилича на материала,от който правят чувалите,ама не съм сигурен.Слага пресен оборски тор и пуска червеите да ядат и да се чифтосват.Като му трябват червеи почва едно ровене ...А като е готов компоста слагат отгоре нов пласт тор и червеите се преместват в него.Пласта се премества в друго легло,а готовия компост се ползва по предназначение.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Айде ,дай някакъв линк за тези Клифорнийчета...бирата съм я турнал вече в хладилника :) :partyman:[/quote]
http://www.biohumus.org/
откъдето и да вземеш червеите, не прави грешката да им дадеш пресен оборски тор, ще ги изгориш
iivanov - майстор
Пресен,пресен,колко да е пресен?Едва ли някой стои зад кравата за да и вземе торта.Това което му карат с фадромата си е чиста,неогоряла тор.С всичката му слама,ла**а и прочие.
Andri01 - майстор
"http://www.biohumus.org/
откъдето и да вземеш червеите, не прави грешката да им дадеш пресен оборски тор, ще ги изгориш"
Мерси,взех от "гадинките" и се оказа,че работят много сериозно :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Andri01 написа:
"http://www.biohumus.org/
откъдето и да вземеш червеите, не прави грешката да им дадеш пресен оборски тор, ще ги изгориш"
Мерси,взех от "гадинките" и се оказа,че работят много сериозно :)
Радвам се! :-)))
soulrain - помощник
Привет на всички. Понеже не съм запознат много, бих искал да попитам има ли опасност от вреди по овошките ако компостера е поставен под голям орех, на 2 метра от дървото. На около 5 метра от него ще има стара дюля и една ябълка ʼпетровкаʼ. Там някъде започва и градината. В компостера ще се слага предимно градински отпадъци и подобни. Не мисля да слагам развалени плодове, нито болни плодове. Ще е на шарена сянка. Притеснявам се от разни гадинки, които да засегнат градината. За съжаление не виждам по добро място. Също така бих искал да попитам, имам познат който твърди че готова пръст не остава. Всичко потъва в земята, след известно време. Има ли ʼрецептаʼ за готова пръст? Оставям настрана варианта с оборска тор, който се обсъжда.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

Тема "Компостиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: