• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 28
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
parketmilanov написа:
Настилката от декинг плочки се монтира върху гладка и равна и здрава повърхност.Не съм виждал монтаж върху метална скара.Пусни снимка или скица ,така ще имаме база за коментари и полезни съвети.
Тук има публикувани снимки.Предварително се извинявам, че ползвам снимки от стара тема :-)
viewtopic.php?f=47&t=32646
parketmilanov - специалист
Ааааааааааа това променя ситуацията....Върху метална скара не виждах никак да се монтират тези огъващи се плочки ,но отгоре покритието /което не му знам името/променя значително ситуацията...Купувай ги смело плочките ,само им монтирай някакъв Г образен елемент да не ти изпаднат от хубавата тераса.Ако направиш стопер от желязо или алуминиев профил също върши работа .Поздрави и направи после снимки в готов вид да им се порадваме! :supz:
parketmilanov написа:
Ааааааааааа това променя ситуацията....Върху метална скара не виждах никак да се монтират тези огъващи се плочки ,но отгоре покритието /което не му знам името/променя значително ситуацията...
Значи одобрявате въпросните плочки от Икеа? Мислите ли че ще издържат , поне няколко години?
И да попитам, за въпросното покритие..дали е сложено умишлено такова (доста е грозничко), например да не задържа вода, да не е тежка конструкция и т.н.?
Благодаря :-)
parketmilanov - специалист
не съм ги виждал на живо ,само на картинка ,има и по хубави но за ценовия си диапазон са ок .
за по елитни неща на пода в градина или балкон ще трябва да отделиш между 100-200 лв/м2
поздрави и със здраве да ги ползваш
mtodorov - помощник
parketmilanov искам да попитам според теб като специалист какъв декинг е най подходящ за плосък покрив тераса с неправилна форма (има овали). Ще се поставя директно върху хидроизолацията. Искам да е в кафявата гама , да не червенее. На мен ми предлагат бангерай , но цената му ми се видя висока 100 лева за квадрат. Благодаря предварително за отговора.
parketmilanov - специалист
Привет,
Освен избора на декинг , имаш и избор на как точно да го монтираш , тоест ,.
върху хидроизолация се монтира с нужна отговорност тъй като може да я нараниш .
избора дали ще има овали или не няма кой знае колко голямо значение там трябва човека който да монтира да е грамотен и да предложи решения които ще задоволят клиента и естетически така и да издържат във времето от -20 градуса до +50 лятото .
което ще рече че под декинга ще имаш вложения между 20 и 60лв на м2 в зависимост каква система избереш
после идва реда на декинга както и монтажа./който не е за подценяване като стойност за всеки един проект/
накрая идва ред на дървесината -и дървета от 45 лв/м2 и от 160 лв/м2 ако не се подържат изглеждат като декинг за 20лв.
тоест : трябва да си предидиш време и ресур поне 3 пъти годишно да можеш да отделиш време и средста за изчистване и омасляване .което повечето клиенти пренебрегват /съвсем пресен пример -"в един форум който има много различна насоченост от този -една дама много категорично даваше мнения на други дами че декинга от ипе е огромен боклук и дала 170лв/м2 труд и материали за няма нищои магазина /който беше на колеги били измамници и прочее/ .а простата истина беше че този декинг не бил пипан 4 години,имайки предвид че ипе е една от най-квалитетните дървесини за декинг настилки и една от моите любими и то не защото едната ми тераса е от тази дървесина :) остави си на лични тел , че така с писане доста голям роман ще стане ....а после резултатите ще ги побликуваме като общ проект :) :weedman:
Здравейте,
направих си "евтин вариант" декинг на терасата, към 26 кв.м. Материалът е чам, дъските са тесни около 8.5 см, 3 см дебели. Отне 4 пълни дни да го направим ). Материалът е вече много сух, защото престоя цяло лято под навеса, подреден. Дъските са импрегнирани. Половината от декинга ще е под навес и няма да го вали много дъжд, другата половина е на открито. Сега се чудя как да го третитирам точно с маслата и дали да го чакам да стои така още малко преди да го мажа с нещо. Изглежда импрегантът предпазва донякъде от вода защото като го намокря водата не попива много а стои отгоре, въпреки, че чамът е доста сух според мен. Направен е преди седмица, дали да го чакам още малко преди да го мажа с масла, някакви препоръки за подръжка?
Прикачен файл:
IM000285 (2).JPG
Прикачен файл:
IM000290.JPG
Прикачен файл:
IM000290 (3).JPG
Прикачен файл:
IM000294.JPG
Прикачен файл:
IM000298.JPG
shotik - майстор
masteradmin написа:
Всички влакови травеси са импрегнирани с отработено машинно масло. Знам че талпите се топят във вана с масло, но дали то се загрява и колко време стоят незнам, а и доста цапа ако седнеш на тях. Тъй като е без пари може да пробваш и да споделиш какъв е бил резултата. Особено ако след това ги минеш яхтен лак (след като попият маслото и поисъхнат)
Сега се загледах в темата и искам да направя корекция-траверсите се импрегнират с Креозот,не е с отработено масло,но за дома да си направиш сам горялото масло е добро.

Още едно приложение на горяло масло от дизелови мотори/не знам каква ще е разликата ,ако е от бензинови/ - преди повече от 30 г . ми искаха такова масло от локомотива,за да мажат свине срещу някаква болест на кожата,само това се сещам,как и какво се прави не знам.
Последна промяна от shotik на нед сеп 08, 2013 2:29 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Да попитам:
1.С какво е импрегниран материала?
2.Как е решено отводняването на терасата и хидрото какво е?
Импрегниран е с някакъв английски импрегнант, какъвто имаха във ваната за импрегниране на дъскорезницата на Симеоновско шосе и околовръсното, забравих името. Терасата си има отводняване с 2 сифона по средата. Малко я мазнах отгоре с един силиконов импрегнант Церезит Г66 май беше, водата се плъзга по него...
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 28

Тема "Градински паркет-Декинг/екстериорен паркет/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: