• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Krass - майстор
Е, сега трябва само да влезеш в полезрението на дружествата за защита на слепите, на кучетата и на животните :lol:
wpw - специалист
iivanov написа:
Пожелайте ми успех.
Сподели дали има резултати.....
profesionalist_wood - майстор
muncho написа:
Хора ,заковах я! Цяло лято ме побърка тоя кърт.Направи двора на швейцарско сирене,но си плати гадината.Сега да обясня как е думнах.
В началото на лятото пропаднах в една дупка./къртичина/ .На другия ден се изръсих 30 кинта за този боклук ---> Изображение Никакъв ефект няма.Кърта си копае около него и хич не му дреме .Даже си беше изкопал тунел точно до тази измишльотина и като стигнал до нея я заобиколил.
:x Продължих аз да се интерсувам и да я дебна-нъц,копа си тя ,аз псувам.... :lol:

В една агроаптека ми предложиха това.Колегата също за него говори в горния пост.
Изображение
ТHE BEST


Изображение
Супер ефикасен,само за 10лв.и за 24ч. гадината беше бастисана.Преди да го използвате прочетете инструкциите,от значение,да хванете бързо кърта.Добре е като го разглеждате и зареждате да сте с ръкавици ,за да не оставяте миризма по него.Много лесно се използва.Като видите купчината оставена от кърта,проследете накъде върви тунела.Обикновенно пръстта по протежението му е леко повдигната.На около 50-60см. от купчинката/нея не я ровете/ разравяте пръстта да се види тунела.Разравяте горе-долу толкова,колкото да сложите капана.Той е тип тунелен,точно за това място.Поставяте зареден капана,внимателно и отгоре НЕ ЗАРИВАЙТЕ С ПРЪСТ.Аз използвах едно черно пластмасово кошче за смет,черно,от магазин за 1лв.С него затъмнявате мястото където е капана,да може изрода къртов да си мине от там.
Важно е да знаете ,че къртицата използва едни и същи тунели докато в тях намира храна или не се срутят
За сляпото куче не знам дали действа така.Ако са ви цели картофите и насажденията в двора,а имате тунели -значи рови кърт.Ако яде моркови,картофи,домати и др.е сляпо куче.
Товае,дано съм полезен за други изстрадали от тази напаст!
Хмм и аз ще си взема такъв капан :)
Имаше един пич който отваряше купчинките на къртиците и чакаше с часове и щом дойде гадта да затвори дупката и стреляше с автомат със заглушител :-D
iivanov - майстор
Айде да тупнем праха.Днес вземах едни примамки за сляпо куче на основата на цинков фосфид. Само се чудя, как са го изтървали и за свободна продажба.
Krass - майстор
И моето куче има пердета на двете очи, но ветернинарния каза, че цинковия фосфид няма да му помогне :lol: Така че заведете си хайваните на офталмолог.
hidrazin - майстор
iivanov написа:
Айде да тупнем праха.Днес вземах едни примамки за сляпо куче на основата на цинков фосфид. Само се чудя, как са го изтървали и за свободна продажба.
Не са се излъгали а са ТЕ излъгали. :) Купил си менте - същото като черната отрова за мишки дето тъмнозелените продават "тайно" по пазарите.
:partyman:
brum - майстор
И аз пробвах с тия оранжевите колове дето издават звуци.

Ако не стане - ставам краен. Четох, че имало много сигурен метод даже и за големи плоши. Намираш централният тунел и вкарваш там изгорелите газове от колата. Само не знам колко време да седи така постановката, но предполагам за час-два няма как да остане живо.
iivanov - майстор
hidrazin написа:
Не са се излъгали а са ТЕ излъгали. :) Купил си менте - същото като черната отрова за мишки дето тъмнозелените продават "тайно" по пазарите.
:partyman:
Сериозен производител, специализиран в торове и агрозащита, капсулована опаковка...Е, на х.. си ли да вярвам или на тъпана, че булката е честна? :? :-D

Прикачен файл

IMG_20140218_182330.jpg
imegogo - специалист
оставете тези отрови със съмнителен ефект най-добрия вариант е с челюстен капан мисля че имам снимка като я намеря ще я кача
или за по-търпеливите чакане на дупката с пушка,мотика ( може да не го ударите ако понякога тунела е дълбок) аз прпоръчвам кирка иначе е доста предвидимо обикновено се храни под определен час,а като му отворите дупката винаги идва да я затвори
hidrazin - майстор
iivanov написа:
Сериозен производител, специализиран в торове и агрозащита, капсулована опаковка...Е, на х.. си ли да вярвам или на тъпана, че булката е честна? :? :-D
Оооо... Разбира се че се внася и използва. Просто не би трябвало да го продават за свободна употреба. То май в тези европейски директиви има някакви вратички за него. :? Не че е нещо кой-знае какво. Трябва да омахаш от него към 30-тина грама за тръшне. И като се има в предвид че не се продава чист а само като примамка, трябва да омахаш едно кило. :)
Ето че издават разрешителни за внасяне:
http://babh.government.bg/uploads/File/ ... n%20LP.pdf
Производителя наистина е сериозен. Как се казва примамката?
:partyman:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 37

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: