• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
brum - майстор
А при мен тоя оранжевият кол явно сработи. Не е копало нови дупки от няколко месеца. Като оставя разрита дупка си я намирам разрита. Арпаджика си расте непокътнат.

Та или т'ва оранжевото работи, или има акаунт във форума и е прочело какво му се пише :) .
brum - майстор
Д'цензура, що се обадих предишният път. Вчера като стигнах до вилата и гледам между лука малка дупка, че и не беше запушена. Ма не беше копана от вън, продължаваше и завиваше на вътре. 2 кофи вода ги пое без да се замисли. Лука обаче оцелял де.

И ме хванаха бесните - извадих един маркуч на 1 цол, наврях го в дупката, подухнах - минава без да се замисли. И го "ръгнах" в ауспуха за час-два. Ще поживеем, ще видим дали гадината е оцеляла.

Интересно обаче защо тая дупка (то още две намерих де) бяха различни от старите. Не бяха изровени като картичини, а просто малки скътани дупки. Нямаха изровена пръст от горе, все едно си набил кол надолу и е оставил дупк. Въобще не разбрах къде се е дянала изкопаната пръст. Пък може и нещо друго да се окаже, не сляпо куче. Ама какво ще е т'ва дето копае така идея си нямам ...
kuger - майстор
brum написа:
Д'цензура, що се обадих предишният път. Вчера като стигнах до вилата и гледам между лука малка дупка, че и не беше запушена. Ма не беше копана от вън, продължаваше и завиваше на вътре. 2 кофи вода ги пое без да се замисли. Лука обаче оцелял де.

И ме хванаха бесните - извадих един маркуч на 1 цол, наврях го в дупката, подухнах - минава без да се замисли. И го "ръгнах" в ауспуха за час-два. Ще поживеем, ще видим дали гадината е оцеляла.

Интересно обаче защо тая дупка (то още две намерих де) бяха различни от старите. Не бяха изровени като картичини, а просто малки скътани дупки. Нямаха изровена пръст от горе, все едно си набил кол надолу и е оставил дупк. Въобще не разбрах къде се е дянала изкопаната пръст. Пък може и нещо друго да се окаже, не сляпо куче. Ама какво ще е т'ва дето копае така идея си нямам ...
Много скъп капан :-D , два часа работа на двигателя :-D
Да не са дупки от жаби? При мен се появяват от време на време такива, отворени, гладки стени, а вътре обикновена крастава жаба.
brum - майстор
Двигателя на газ, 5лв да е глътнал. Ама ако е убило гадината си заслужава.

Ако са от жаба няма ли да имат дъно? Щото тия нямаха, както писах - 2 кофи вода и все едно нищо не бях сипал. Поемат вода по-добре от канала на чешмата :) .
Krass - майстор
АЛУМИНИЕВ ФОСФИД
Днес дадох на съседката една тръбичка, че в двора и се е заселил някакъв звяр подземен. Само че хаповете бяха станали на прах. Сигурно е на 4-5 години.
wpw - специалист
bomar написа:
Вижте тук :
http://vbox7.com/play:7bbe20ef
Аз си мисля, че ливидирането им е по-ефикасно и дълготрайно...
bomar - напреднал
Вече 4 години сляпото куче изчезна от градината ми откакто използвам металните пръти и бутилките от минерална вода .За мен е най-ефикасния и евтин начин.Поне пробвайте и тогава нека говорим пак.
Весели празници на всички.
Илчо Илиев - майстор
Още на предния ти пост щях да ти отговоря,но се сдържах....
Тая технология я пробвах преди 15 г...
Използваме бутилки от бира-2л,но правя срезове по дължина и леко на напреки в двата края на среза и парчето се огъва, да стане като лопатка на турбинка и така по цялата обиколка на бутилката и става като ''перка''-турбинка и при слаб вятър дори се върти и трака по пръчката...
Бях набучил доста такива ''плашила'',обаче нямаше огромен ефект, явно са ми глухи слепите псета :axe:
bomar - напреднал
Аз и в момента в градината съм набучил на железата празни туби от минерална вода 10 литрови.
Защо тогава вече четвърта година сляпото куче изчезна от двора, а преди това имаше масово.
В момента доста встрани от тубите имам къртица, но тя не е вредна изобщо, ако не бройм купчинките с пръст.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 37

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: