• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
wpw - специалист
Тази пролет 5 слепи кучета и два къртика, от които единият днес сутринта, дадоха фира. Имам и снимки, но по-нататък. :axe: :-D
brum - майстор
Я кажи как точно ги закопаваш тия капани. Аз до колкот оразбирам трябва да се копае по-надолу от входа на тунела, ама като копна поради рохката пръст земята пропада и не мога да разбера много много къде да сложа капана...

Като цяло ми е трудно да му изкопая до централната галерия.

Бях мучил с изгорели газове от автомобил да го изселя. Имаше затишие, сега има дупки на съвсем нови места. Има шанс и друго да е дошло, а старото да си се е споминало, ама знае ли човек ... Затова искам да стигна до по-централен тунел, че да видя какво се случва там, ама нещо не ми се получава...
teon - специалист
...открий тунела, поразшири мястото, изчисти от пръстта и зареди капана...отгоре сложи една ламарина и върху нея пръст, така щото тунела да няма общо с външната среда и чакай...
wpw - специалист
Ето няколко снимки как монтирам капаните, няма тенекии, няма пръст.

Прикачен файл

WP_000906.jpg Ето го и къртика от вчера сутринта. Ако беше останал жив, бих го пуснал някъде настрани, ама не беше..... А дупката беше много широка и си мислех, че е сляпо куче...

Прикачен файл

WP_000905.jpg

Прикачен файл

WP_000904.jpg

Прикачен файл

WP_000902.jpg
brum - майстор
При мен т'ва не успявам да го направя. Пръста е рохка и пропада. Може да се дължи на това, че има трева там където копая и иска повече усилия за да се разкопае. Ще го пробвам като копне някъде дето няма трева.
teon - специалист
...снимай отблизо тоя капан...как се задейства?
wpw - специалист
teon написа:
...снимай отблизо тоя капан...как се задейства?
Колега, прочети всички страници, много подробни обяснения има и за направата му и за функционирането му. Успех
teon - специалист
...е к'во да чета, аз съм писател :headbash:
alsted - майстор
И аз ще те помоля да снимаш. Самия капан. От няколко страни като ще те помоля да сложиш ролетката върху него, за да се добива представа за реалнините (точните) размери. Аз правих един като този на iivanov, но ако изобщо отиде да го задейства животинката, то го прави така че не се хваща. Нещо не съм изпипал.
iivanov, твоя действа ли, т.е. хваща ли?
Поръчах този капан, човека ми писа, че ще го прати, но нещо го няма :?
iivanov - майстор
Хваща...дръжки :finga: Нещо и аз не уцелих размерите.А от такъв капан вземах пружината. :-D
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 37

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: