Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
докера - специалист
А най-вероятно го е гонил и кълвач ... :wink: Така миналата година буквално ми бяха обелили едната страна на стеблото на една зарзалка ...
stoianov_n - специалист
Здравейте на всички.Ще използвам и аз темата, да питам нещо.
Проблема ми е с една слива, по думи на дядо ми над 40 годишна, сорт незнам.Дава много големи и сладки сливи.Обаче има много листни въшки, като казвам много имам впредвид, че ако застанеш отдолу и за 2 минути си мокър.
Работата е там, че под нея са разположени гълъбарниците ми, а на всички препарати пише отровно за птици и риби.
Някой знае ли нещо ефикасно, без да натровя гълъбите?

Благодаря предварително.
kr1100 - майстор
Покрий ги хубаво с найлон и привечер пръскай.
Johny - майстор
angel_ov написа:
Едногодишна ябълка ми даде фира! Миналата седмица си беше ОК. А тази някаква гад разпробило по дължина стеблото 10-12 см и завяхнала. Срязах я на 20 см от калема , дано избие наново. Дали и другите дръвчета са опаразитени? Тази година само с бордолезов р-р съм ги пръскал. Имам още 13 едног. от различни видове. С каво да пръскам?
Имах такъв проблем с двегодишна ябълка - все едно че бе простреляна с куршум. Отрязах, изби филиз и след известно забавяне тази година цъфна за първи път. Миналата година гадът нападна друго дърво. Шприцвах му малко Райд и въпроса приключи.
stoianov_n - специалист
stoianov_n написа:
Здравейте на всички.Ще използвам и аз темата, да питам нещо.
Проблема ми е с една слива, по думи на дядо ми над 40 годишна, сорт незнам.Дава много големи и сладки сливи.Обаче има много листни въшки, като казвам много имам впредвид, че ако застанеш отдолу и за 2 минути си мокър.
Работата е там, че под нея са разположени гълъбарниците ми, а на всички препарати пише отровно за птици и риби.
Някой знае ли нещо ефикасно, без да натровя гълъбите?

Благодаря предварително.
Помагайте, че вече ме нападат. :shock: :?
iivanov - майстор
Калинки.
П.П.Днес докато се разхождах из нивите с бръмчилката, няколко дървета ми препречиха пътя. :-D Та докато ги разчиствах забелязах доста калинки.Ама бяха от тия оранжевите, китайските, а те май са трън в задника.
Последна промяна от iivanov на пон апр 21, 2014 11:06 pm, променено общо 1 път.
Mega - специалист
Колеги, днес пръсках овошките следцъфтежно с Нуреле-Д, но след 4 часа заваля? Сега предполгам пак трябва да пръксам нали? Боря се главно срещу Костилкоплодова листна оса, която три години ми съсипва всичко. Сега съм я подхванал навреме. Каквото имаше по дървото предполагам е мъртво. Но гадината поне още месец ще снася.

Прикачен файл

IMG_2133s.jpg
IMG_2133s.jpg (70.73 KиБ) Видяна 4329 пъти

Прикачен файл

IMG_2137s.jpg
IMG_2137s.jpg (90.07 KиБ) Видяна 4329 пъти

Прикачен файл

IMG_2134s.jpg
IMG_2134s.jpg (98.91 KиБ) Видяна 4329 пъти
iivanov - майстор
За нурелето грижа недей бра-то е проникнало, където трябва.Ако си прибавил контактен фунгицид-за него се притеснявай. Тия яйца не са от сливова оса.Доколкото знам, тя вече е снесла и сега борбата е срещу ларвите.Прати ги на Хидразин да ги излюпи и анализира.Той е спеца. :-D
hidrazin - майстор
Стига бе. :prayer: Сега що се гъбаркаш с мен? Много добре знаеш че нещо не ме бива с люпенето. Е поне опитах. :-D
:partyman:

Тема "Следцъфтежно пръскане на овошки?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: