• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте,имам проблем с една помпа и бих искал да ми помогнете.Помпата е потопяема тип бибо.Въпроса ми е дали само с пресостат мога да я спирам без раширителен съд.Помпата се ползва за поливане на трева и миене на коли,но бунара е далеч от тях и трудно се спира.Тичам да спирам помпата то тече.Кажете и какъв пресостат оли друго решение без да е много скъпо.
romanpm - майстор
aalio написа:
Здравейте,имам проблем с една помпа и бих искал да ми помогнете.Помпата е потопяема тип бибо.Въпроса ми е дали само с пресостат мога да я спирам без раширителен съд.Помпата се ползва за поливане на трева и миене на коли,но бунара е далеч от тях и трудно се спира.Тичам да спирам помпата то тече.Кажете и какъв пресостат оли друго решение без да е много скъпо.
Не става с пресостат , сложи си дистанционно , има такива на детски играчки с по две команди и са кодирани , работят на голямо растояние защото са на радиобхват ! Не монтирай нищо след помпата , водата трябва да тече свободно иначе гориш ! :)
hygro - майстор
Разбира се, че става с пресостат. Като отпуснеш спусъка на пръскалката накрая на маркуча, налягането се вдига и пресостата спира помпата. Трябва само да го настроиш така, че като регулираш дюзата, да не почне да си изключва/включва помпата.
Сори че не писах но бях зает да се радвам на системата за поливане кято стана.Братми дори ме накара да прекарам и в другия краи на двора вода от бунара.Така че това с пресостата става идеално,пускаш и спираш без да мислиш дали ще гръмне бибото,направо е супер. :respekt:
fu4ko - специалист
Здравейте!Това чудо от снимката става ли да се сложи пресостат?Ако става пресостата в герана близо до бибото ли се слага или може и да е извън него?

Прикачен файл

2014-10-24 08.54.53.jpg
MamaMy - майстор
Вибрационната помпа се убива с пресостат. Става, но е за кратко. После се питат защо се е опекла намотката. Има платки с дистанционно които са по-евтини от пресостата. :wink:
fu4ko - специалист
Благодаря за отговора,но малко е неудобно преди да пусна чешмата да си измия ръцете да изляза навън да пусна помпата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Нищо, като изгори ще я смениш, но не слагай пак такава
fu4ko - специалист
ААА,не.Не искам да игори.Все пак е стара хубава помпа от едно време.Може ли поне да ми кажете български сайт с някоя евтина помпа дето става с пресостат?
Стиви - специалист
Всяка една помпа става с пресостат, стига да се спази максималния брой включвания за час които препоръчва производителя. Разбира се колкото по-малко са включванията, толкова по-добре. За да се намали техния брой, се ползва разшириттелен съд. Колкото е по-голям той, топкова по-рядко ще включва помпата при краткотрайни ползания на вода.

Имай на предвид, че вибрационните помпи оказват негативно влияние на кладенеца. Именно това има на предвид Лазар Ганчев, а не злорадства че ще си изгориш помпата.
  • 1
  • 2

Тема "Става ли с пресостат ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: