• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
pavkatay - майстор
pipbel написа:
pipbel То твойто цяла оранжерия
Ааа, не е много голяма , само 40м2 са.
Малко ми се свидеше да откъсна това място от двора за сметка на райграса, ама какво да правя - жена ми декларира че като се бъзикала там най-добре и минавал стреса :cool:
Всеки случай аз побързах да се застраховам че оранжерията от мене, а бачкането от нея, тъй като хич не си падам по
зеленчукопроизводството. :-D
А ако остане домати и краставици има лесно - на брат ми и племениците, зер както са се затворили в тоя апартамент....
всичко това със зеленчуците е добре, но трябва да те влече. онзи мой познат ,дето ми разправяше за сръбския шофьор казваше често: 'чакам само майка да си иде ( да се спомине,де) и изхвърлям всички мотики в барата'. и преди две години го направи-лека и пръст на баба ненка :)
Johny - майстор
Няколко лехички пипер и домати и по малко от другите зеленчуци напълно ме устройват и не са ми в тежест. Даже да нямам там работа, което на този етап е изключено, ми доставя удоволствие да ида в края на деня и да видя колко са пораснали, какви цветя са цъфнали - красота. А като се разлисти асмата и в събота жената направи прясна салата, свари един бобец, студена ракийка - красота ти казвам. Като тръгнат зеленчуците, до есента само собствени консумираме. Дори да не броим парите, но удоволствието, че сам си го отгледал и няма никаква химия, е прекрасно. А пък си е и вкусно.
Иначе за кърската работа си прав. Когато майка ми си замина /лека й пръст/, първата ми мисъл след шока беше - отървах се от царевицата... Всяка година заради 5-6 кокоши, като ненормален млатех с мотиката 2 декара царевица - ужас!
filmatoplo - майстор
Тая година бабата и жената са заети с гледане на малкото синче та двора е само с цветя , тук там малко марули и пресен лук за перца , гьозум и магданос .Домати и краставици няма :? .И аз съм зает с пустата работа , знам че не е управдание :) но тая година ще остане така .Пък и със тоя туризъм си променихме дворовете -от земеделски в арт алеи с цветя.Всички комшии сяха тая година -райграс :lol:
Johny - майстор
Колко много се промени пейзажа за 1 година.... Туите са пораснали, розата също. Ще насадя още една от другата страна и дано се срещнат по средата на оградата.

Прикачен файл

P5301910-2.jpg
P5301910-2.jpg (210.97 KиБ) Видяна 5822 пъти

Прикачен файл

P6081945-2.jpg
P6081945-2.jpg (227.61 KиБ) Видяна 5823 пъти

Прикачен файл

P6091950-2.jpg
P6091950-2.jpg (238.04 KиБ) Видяна 5823 пъти
EDI - майстор
Разкошна роза, градинката е белсам за окото и душата... :)
mim - специалист
:o страхотно, искам и аз градинка
Johny - майстор
Тази лозичка я засадих, когато взех вилата преди 3 години. Тази година роди за първи път. Разкошна е нали?

Прикачен файл

P8212094-2.jpg
P8212094-2.jpg (124.71 KиБ) Видяна 5529 пъти
nikel - специалист
Това са моите колове.Снимката е от по миналата година.Мисля че ще ме изкарат до пенсия.

Прикачен файл

80.jpg
80.jpg (306.41 KиБ) Видяна 5380 пъти
Johny - майстор
Сезала нали гние. Аз си направих колове от N-во желязо /снимката в парника от предната страница/. Излязоха ми около 2 лв. парчето и със сигурност ще ни надживеят.
nikel - специалист
Това не е сезал, а фибрилна лента която е много по издражлива от сизала.Поизводство на "Асенова крепост"
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "За тревата, лозата и още нещо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: