Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
angel_ov - специалист
TAN написа:
Приятели,
Извинявам се, че използвам чужда тема за въпрос, но се нуждая от съвет.Обещаха ми тази есен да подготвят пръчки за засаждане от лозов сорт „МОЛДОВА”. Мястото където имам намерение да ги засаждам е с надморска височина 615м. в Софийското поле, на южните склонове на Стара планина. Дали този сорт е подходящ за този район и ако не е, то какъв сорт би бил подходящ, като желанието ми е черен, винен сорт грозде, който би могъл да узрее на тази надморска височина.
Благодаря предварително на отзовалите се.
И аз така, но никой нищо не казва.
докера - специалист
Ами ,както се вижда от името , е сравнително студоустойчив сорт .
http://www.farmer.bg/news_view.php?id=11759
Krass - майстор
Имам един корен молдова на асмата и всяка година се чудя дали да не го махна и посея нещо друго на негово място. Освен че ражда много, нищо хубаво не мога да кажа за този сорт.
shotik - майстор
В София ,жк Мотописта на терасата на гарсониерата ми има асма,посадена през 1967 г от мой вуйчо,гроздето е бяло,преди години беше стигнала до пети етаж,но сега е само до третия.Над прозорците са пуснати две хоризонтални тръби,на които се е развила асмата.
Днес обрах двайсетината грозда които имаше ,като най-големия е дълъг 37 см и тежи 900 грама.

Не съм го пръскал с нищо,малко зърна имаше наядени от оси,сладко грозде и дълго може да се запази при добро съхранение.

Прикачен файл

P1090092.jpg

Прикачен файл

P1090413.jpg
P1090413.jpg (72.78 KиБ) Видяна 7533 пъти

Прикачен файл

P1090411.jpg
P1090411.jpg (64.26 KиБ) Видяна 7533 пъти
kapanec - специалист
браво на асмата
hidrazin - майстор
Евала. Много ме кефи. А може ли да се натисна за няколко пръчки от асмата късна есен или рано на пролет?
Имах подобен сорт асма от дядото, но изсъхна. Искам да си я възстановя, пък и като е толкова стара предполагам,
че е от добрите стари сортове.
Естествено ще си поема всички разходи за удоволствието и причинените неудобства.
Ако е възможно може да се разберем на лични.
Лека вечер/утрин/.
:partyman:
здравейте аз също се интересувам от сортовете лози са асмалък разполагам с дворно място 2-дка в пазарджишко имам чистолице 28м без портите и растояние от дувара до къщата 6метра като смятам да издам асмалъка над дувара за да излезне поне 1-1,2 м на пътя .Тоест става 7м х28м.имам сушилна за плодове и зеленчуци която работи със слънчева енергия с капацитет 120-130кг.Мога ли да засадя сортове асми които са без семка.Да стават за сушене и за асмалък.Закупих хубави нови цементови колове но се колебая как да направя конструкцията на асмалъка излиза около 196м/2 почти всички конструкций които съм гледал до сега теловете се провисват. :? Ако имате някакви идеи ще ви бъда благодарен. :?
здр колеги отново.Някой знае ли на какво разстояние се слагат носещите колони за асмалък.Размера на асмалъкът е 7м/28метра.Питането ми е през какво растояние да сложа тръбите та теловете да не се провиснат.И през какво разстояние се засаждат асмите като са по този начин. :?
Elinka - специалист
angel_ov написа:
TAN написа:
Приятели,
Извинявам се, че използвам чужда тема за въпрос, но се нуждая от съвет.Обещаха ми тази есен да подготвят пръчки за засаждане от лозов сорт „МОЛДОВА”. Мястото където имам намерение да ги засаждам е с надморска височина 615м. в Софийското поле, на южните склонове на Стара планина. Дали този сорт е подходящ за този район и ако не е, то какъв сорт би бил подходящ, като желанието ми е черен, винен сорт грозде, който би могъл да узрее на тази надморска височина.
Благодаря предварително на отзовалите се.
И аз така, но никой нищо не казва.
Миналата есен посадих десертни лози от руските сортове на 621м. надморска височна, южен склон. Лозите са с присадки и есента им сложих бутилки отгоре за всеки случай. През януари в най-големия студ вятър беше отвял бутилките. Пролетта си тръгнаха безпроблемно, дори някои се напънаха да правят гроздчета. Отрязах ги , но едно съм пропуснала и преди 2 седмици хапнах 9 зърна от бялото десертно грозде Мускат Одесский. Вкусно беше :)
Две 4 годишни лози бели десертни сортове от БГ селекциите измръзнаха до корен. Руските, украински и молдовски сортове може да са скъпи, но издържаха студа и се развиват чудесно. Издържат без укритие -23/-27 градуса, изискват по-малко слънчеви часове за зреене и са вкусни / поне Мускат Одесский /. В БГ никой не си прави труда да селектира сортове за планински райони, а не всички гледат лози в Половдивско, Пазарджишко и т.н. Заложих на източни, зимоустойчиви сортове и съм доволна.
Tzezar - специалист
А от къде го закупихте този Мускат Одесский?

Тема "Лози за асмалък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: