• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината

Кога да засадя живия плет (Лигуструм)?

43%
Октомври
10
9%
Ноември
2
Няма гласове
Декември
4%
Януари
1
4%
Февруари
1
22%
Март
5
4%
Април
1
13%
Друго
3

Общо гласове: 23

sim - специалист
По принцип- за 10 метра отиват 100 бройки и се сади шахматно на два реда.Аз сложих в началото на месеца 100,но на малко по-голямо разстояние.Пътеката ми е близо до оградната мрежа-разстоянието е около 50см,а и миналата есен сложих малко майски сняг(спирея ли се казваше).Той взе,че се хвана и си го оставих.Така всичко ми е в една редичка през20 см около 15метра.Martin.P май става дума за Капиново.Ако е така-горещо препоръчвам =D>
Martin.P - специалист
sim, точно за там става дума :) Може да се сади и в един ред, за което отиват по ~5 броя на линеен метър. Но далеч по-хубав плет става с два реда - шахматно.

Артър, ще ти пиша на лично отговор на въпроса...
sim - специалист
Привет и добре дошъл!Радвам се,ще черпим идеи от извора :lol: Искам да питам-притеснявам се за скайрокета ще издържи ли зимата?Тук температурите падат до -20.Туите са малко по-широки,но той изглежда доста нежен.Дали да не го завия? :? Поздрави на всички!Arturdent, ако имаш път натам-няма да съжаляваш.Който си го може го може. :rollsmile:
Martin.P - специалист
Благодаря, но аз съм май най-неспециалиста в семейството :wink:. За Скайрокета знам, че е много издръжлив на студ, така че не се притеснявай. Може да се погрижиш само за увиване по някакъв начин на коронката му, за да не се пречупи ако го навали по-дебел сняг. И евентуално да посипеш 5-10 см. слой талаш/мулч около корените му за всеки случай, против измръзване на същите. Като се затопли напролет го махаш, защото пък иглолистните са много придирчиви към това, да не бъдат прекалено засипани или пък на високо корените им.
sim - специалист
Благодаря за бързия отговор!Още утре ще мулчирам.
nv952 - майстор
На този Лигуструм колко му е максималната височина която достига?
kalin.kraev - специалист
Добър ден.Трябва ми малко информация и съвет.Имам фонтан който искам да обиколя с Лигуструм и да направя плътен зален бордюр около него,ако засадя шахматно в 2 реда на рзстояние 20см корен от корен и 10см ред от ред за да получа 25-30см широчина и 30см височина на бордюра(по груби изчисления ще са ми нужни около 70 коренчета),ще се получи ли желаният от мен резултат,и какво да използвам,голи коренчета да засадя есента или вкоренени?

Прикачен файл

535780_2816378293879_1391496674_32055864_2032021317_n.jpg Ето и от къде съм взаимствал идеята.

Прикачен файл

DSC_0012.jpg Това е моят фонтан.
Последна промяна от kalin.kraev на пет юли 18, 2014 8:53 am, променено общо 1 път.
big_death - специалист
По добре е вкоренени - ще се получи . Успех!
Stefan_62 - майстор
Предполагам, че преди да пуснеш анкетата си се ровил доста в нета и си разбрал кога се сее. Може би си я чел, но ето ти една статия за отглеждането на Лигуструм, там пише и кога се засява. Успех :drinkers:
http://www.progressivedesignplus.com/in ... 29&lang=bg
  • 1
  • 2

Тема "Кога да засадя живия плет (Лигуструм)?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: