• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Transporterr - специалист
Абе аз се извинявам за оф топика ама, ти ще похарчиш стотици левове за тези неща, за да ги направиш по форумни съвети ли ?
Съжалявам за очевидно нестандартното за тези геоширини мнение и въпреки че форума е направи сам, все пак за такива неща не е ли най добре да попиташ специалистите в някоя фирма? Да ти изготвят проект и после да го направиш сам. Защото форумна отговорност до сега не съм видял как се носи.Виждал съм всякакви други неща да се носят от форумци, но това -НЕ!
Последна промяна от Transporterr на пон фев 21, 2011 4:13 pm, променено общо 1 път.
Градинар - специалист
Martin.P написа:
Ще ми се да чуя мнението на експерите ...
Да чуем :-)
Martin.P - специалист
E, Градинар, аз теб имах предвид :)

Както и да е. Transporterr, това е само идея, която ми се върти в главата на този етап, не съм тръгнал да харча пари за нея още, само четох и гледах на доста места, събрах доста информация и се надявах някой да сподели, дали му се струва удачно това дето съм замислил или не... дал съм точни отстояния, нива на денивелация, подробни данни за помпата, на която съм се спрял, за разпъсквачите и отделните напоителни кръгове, цолаж и дължина на тръбите и т.н. Но щом няма коментари или пък щом ме съветваш да не чакам акъл от форума, то вероятно ще се обърна към специалисти. То в края на краищата вероятно ще се стигне и до там, но ми се щеше още сега, ако има желание някой, да ми каже дали не бъркам някъде и дали изобщо е възможно това дето съм го замислил. :roll:
Naskata - специалист
Ами добре-послушай Transporterr.Прати на 2-3 фирми скица на мястото и нека ти направят оферта и ще видиш, колко повече пари ще похарчиш-за нещо, което със сигурност-после сам ще дооправяш. Отделно ще ти набутат израелски или италиански квази-разпръсквачи хидранти.
Лично на мен за поливната система имах няколко оферти-най-яката беше за 14 хил.лева, най-малката за 3 500 лв. Ако тогава, разбирах повече щеше да ми се върже не повече от 1 000-1 200 кинта.

Това с помпата, вече е друга работа. Харесва ми !

А защо захранването за помпата не е заедно с тръбата.
Значи имам предвид, че най вероятно ще ползваш Програматор с 8 станции PRO C (да има и за други кръгове-за капоковото-но там ползвай клапан с регулиране на налягането). Можеш към него да включиш едно реле, което да включва и изключва захранването на помпата-може да ти го направи всеки помпаджия- на 24 волта-променлив ток.

Можеш да ползваш и други дюзи-напр.MP 2000
Martin.P - специалист
Послушах ви и се консултирах със специалисти, като получих положителен отговор за плана си. С няколко корекции разбира се(по цялото трасе да сложа ф32 и някои други) , но като цяло получих уверение, че съм го замислил добре. :) През последната седмица си накупих и чарковете и помпата и ми остана да си набавя само тръбата ф32... Сърбят ме ръцете да започвам с копането!

Naskata, благодаря и за споменаването на MP 2000. Интересни само, но честно казано не ме удовлетворяват, най-вече като дебит(ще трябва да поливам двойно по-дълго време) и цена. Ще видим как ще се получи с дефлекторните, след като се оказа, че дължината на лехите дори не е 5,80, както го бях решил на око, а около 5,40 метра и по този начин препокриването на разпръсквачите ще стане още по-добро. Както споменах програмататора съм го оставил за по-късен етап. Мисля си дали няма да е достатъчен и един Hunter SVC-400, а не такъв на 230 V? Само не знам дали с SVC-400, мога да комбинирам и споменатото от тебе реле за помпата... Изобщо, ще трябва да се консултирам с помпаджия, поне когато полагам кабела за помпата, да добавя до него и друго кабелче, евентуално за бъдеща свръзка между релето и програматора(ако избера такъв на 230 V, монтиран в къщата). Само в това отношение ми е малко тъмна Индия все още.
Naskata - специалист
Браво !
А що се спря на SVC-400 ?
Ток ли нямаш ?
Градинар - специалист
Naskata написа:
Лично на мен за поливната система имах няколко оферти-най-яката беше за 14 хил.лева, най-малката за 3 500 лв. Ако тогава, разбирах повече щеше да ми се върже не повече от 1 000-1 200 кинта.
Това ми звучи доста несериозно! То че има мошеници навсякъде.... ама Мерцедеса не Варбург или тротинетка, която си направих сам.
Martin.P написа:
... като цяло получих уверение, че съм го замислил добре. :)

евентуално за бъдеща свръзка между релето и програматора(ако избера такъв на 230 V, монтиран в къщата). Само в това отношение ми е малко тъмна Индия все още.
:) Значи сме наясно с поливната система, имаме си уверение. Писмено ли е?
Сега остава да изучим и автоматизирането и. Останалите 80%
Martin.P - специалист
С подпис и печат от Всевишния! И не останалите 80, ами 99.9 %!
Градинар, ако имаш да споделиш нещо полезно, като съвет или като човек имащ по-голям опит - заповядай! Ако смяташ да се гъбаркаш в стил "бай Чефо", то не взимай под внимание абсолютно нищо, което пиша.... :wink:
маречков - специалист
Да завърна темата, ако нямате против :-D
Имам конкретен въпрос.
Разпръсквач Hunter PGP, радуис (6,4-15,8 метра); Работно налягане - 1.7-4.50атм; Дебит - 0.11-3.2м3/час.
или
Разпръсквач Rain Bird 5004-Plus-PC, радиус (7.6-15.20м); Работно налягане - 1.7-4.50атм; Дебит - 0.17-2.19м3/час?
Както се вижда основната разлика е в дебита, който ползват. Цената не е от значение, става въпрос за 3-4 бр.
Насочил съм се към Rain Bird заради по-малкия дебит, но се притеснявам, да не се окаже, че не може да направи 13/14 метра радиус както ми трябва на мен, или просто по малкия му дебит ще се компенсира с по продължително поливане (примерно вместо 30 да е 40 минути)?
И още, разпръквачите ще поливат на 180 градуса, следва ли да приспадна 1/2 от дебита им като смятам помпата?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "напоителна систена за тревни площи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: