• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
velsi - Почетен майстор
Какво става с пълзящите ягоди? Сега пък баща ми се запалил по тази реклама. Какво да го посъветвам? :?
gogin - специалист
два пъти поръчвам два пъти гният. купих си от сортови семена пакетче със семена посях и пак не се хванаха. ако някой може да ми напише как се сеят ягоди ще съм му благодарен, явно аз бъркам някъде.
rum_sz - специалист
1-Не са пълзящи увивни и тн....
2-Бяха засадени като Българските ягоди с найлон ,но напролет преди 2 години ,от което не изядох нито една. :lol:
3-Понеже съм упорит,следващата година баха засяти на есен ,и о чудеса до октомври ,ядох дребни и средни ягоди.
4-Голяма грешка когато бяхя засадени ,остана място от реда и допълнително засях нашенски.Тази пролет нашите дадоха малко едри ягоди и спряха.Френските в момента цъфтят и вързват.
5-Тази есен ново разреждане но редът ще бъде само от Френските ягоди,защото имам чуството ,че нещо става с опрашването напролет с Българските.
6-Френските сякаш повече обичат сянка и поливане.
7-Опитите продължават :)

Прикачен файл

Снимка0192.jpg

Прикачен файл

Снимка0190.jpg Снимките са от днес
kristi78 - специалист
какъв диаметър трябва да са дупките в pvc тръба за саксийни ягоди и на какво растояние една от друга
filmatoplo - майстор
Скоро майка ми , ми каза че знае тук в моя град къде има такива ягоди които си висят на чепки , аз веднага се сетих за случката при която ти продават обикновени ягоди за каскадни :wink: -но ето че без да ги търся ги имало тук :) .Не съм ги видял , но щом майка казва значи е вярно :lol: .
kristi78 - специалист
е някои ще отговори ли какъв диаметър трябва да са дупките в pvc тръба за саксийни ягоди и на какво растояние една от друга
iivanov - майстор
Какво стана с ягодите? Питам, щото ми подариха 6-7 коренчета разсад, че се чудя, къде да бода и какво да очаквам.
stiv1961 - майстор
iivanov написа:
Какво стана с ягодите? Питам, щото ми подариха 6-7 коренчета разсад, че се чудя, къде да бода и какво да очаквам.
И на мен ми подариха няколко корена, направих с флекса няколко дупки около 50х50 мм в един стар варел за компоти, напълних го с пръст и ги боцнах в дупките :)
Прикачен файл:
310520142470.jpg
Снимката е от 31.05., миналия уикенд боцнах и отгоре. Такъв мерак, че забравих да боядисам варела :lol: ... и на това ще му дойде времето :)
mirix - специалист
Аз също си поръчах, само че семена от Китай. Сложих семената на парче от кухненска рокал и редовно го пръсках. поникнаха и по малко засипвам спръст докат стана слой около 1 см. После прехвърлих в чашки за кафе 200 мл. и след това в саксии. В описанието пишеше че се садят на 15-20 см разстояние и стигат до височина 1,50. Сложих ги в голяма саксия от мандарината ми, понеже измръзна. Тази година я оставих на вън че ми писна 7 години внес излез и само се сополиви.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Отново увивни ягоди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: