Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
cazobg - помощник
Здравейте ,
Дано темата не ви досади ,но се нуждая от кратки инструкции тъй като в Неделя ще садя първите си овощни дръвчета.Накратко прочетох ,че сега е подходящо да засея череши ,вишни ,чбълки и круши.Напролет -кайсии и праскови.Купих си и от специалните влагозадържащи гранули.Идеята ми е да изкопая дупките ,да ги поръся с оборска тор и гранулите и да поставя дръвчетата.Пропускам ли нещо?
Ще съм благодарна на всякакви съвети.
farmera - специалист
Налага се да Ви подсетя да разгледате този форум.Доста е написано.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=290
Освен това трябва да знаете , че наи доброто засаждане и за кайсии и праскови е предзимното засаждане.От овощните дръвчета изключение прави само ореха-той се засажда напролет.
За "терауета"-трябва да са от едрата фракция , иначе фаида нема :!:
Оборския тор трябва да е " прегорял"
:!:
Другото май съм го написал :?
cazobg - помощник
farmera -благодаря ти за линка.
А как да разбера дали терауета е едър?На опаковката пише гранули с размер от 70 до 2 000 микрона.Това едри гранули ли са?
farmera - специалист
Незнам каква е опаковката.Обикновенно е Т100 до Т400
Прилича ми да е микс -смес от всичко. По моему така го внасят от USA а после го разфасоват..
Лично аз препоръчвам да се залее с вода -получава се нещо, като паста / Т100/ потапят се корените преди засаждане.Във водата може да се добави тор от калифорнииски червей.
А ако се обърнем към "старите народни " методи на засаждане ще дам тук една рецепта , която при нормален посадъчен материал осигурява 101% прихващане.
-100л вода+2-3кг глина+1 прясно кравешко лайно / някъде около 2-3кг/ разбърква се добре и всяко дръвче преди засаждането, след опресняване на корените се потапя в него.
Евтинийка и е надеждно! :-D
/Последния съвет ви спестява поне 40 лв на дка./ :winken:

Тема "начинаещ ще сади овощни дървета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: