Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Стефан - майстор
angela_pk написа:
Може ли да се оформя короната на млада череша и как се прави това.
Аз не искам да става много висока. Млада е, но не знам точно колко. На височина е около 4 метра. .
Май си закъснял малко с оформяне на короната. Моята череша съм я оформил така. Още на следващата година след засаждането, съм отрязал върха на височина около 1 м. Оставил съм 3 разклонения. Тези 3 клона, след време на 1 м по дължината им съм оставил по 3 странични клони/насочени навън от короната/. При това съм изрязал всички клони, които са насочени към вътрешната част на короната. И така, на всеки метър.
emil_v r - майстор
Gradsko , както казва Стефан

Младата я режи жестоко всичко което отива нагоре , иначе става неизползваема , по принципа на Стефан .

тая старата с трион режи дори мощните високи клони , и боядисай отрезите , няма да умре.
Аз така опуснах една и порасна над 4м , и сега гледам черешите
отдалеч .
Не съм специалист по това все пак .
angela_pk - специалист
Благодаря за отговорите :)
Как подозирах само, че така ще кажете :-D
Ама, а де....
Като не мога да изляза на глава с "професори" :evil:
Череша не се режела....и те така. Не се реже - грънци :x
Само кажете сега мога ли. Демек-сезона подходящ ли е сега, веднага да Фана лично ножиците. А мАжо ще го поставя пред свършен факт :-D
evdoki - специалист
а знаете ли как се подрязва кайсия. миналата година я засадих но явно трябва да я подрязвам, а незнам как
emil_v r - майстор
Бе не се реже...
Удри го м/у рогата :evil: , нищо не разбира .
Ако е стар - гони го .
Голямата я режи горе с трион , и боядисаи раната .
Д= 7-8 см клони отрязах и и нема нищо , сега ,утре е моментът.

Малката , през година , иначе става неизползваема.
Стефан - майстор
evdoki написа:
а знаете ли как се подрязва кайсия. миналата година я засадих но явно трябва да я подрязвам, а незнам как
Въобще не слушай emil_v r. Той, освен от кучета, от друго не разбира. А и не знае неговия прословут помияр от кой пол е!

Всяко дърво се подрязва. Зависи как, и кога? Кайсията също.
kalin2505 - специалист
Какви торове използвате за наторяване на дръвчетата.
Окака Чука - специалист
Угнил Пилешки Тор (може би е от преди десетина години)-прилича на черна рохкава пръст.
Окопавам около дръвчето, като гнездо. Сипвам около три-четери пръста тор в "гнездото" и... това е.
По този начин, торта предпазва от измръзване на корените, през зимата, а и задържа за по дълго влагата в почвата през лятото. А, да и наторява овошките :-D
manobg - специалист
evdoki написа:
а знаете ли как се подрязва кайсия. миналата година я засадих но явно трябва да я подрязвам, а незнам как

Аз ги режа така. Всички клони, които са пораснали навътре и навън ги режа в дъно. Т.е. оформям короната като чаша. Това се прави с цел да влиза повече слънце и клоните да не се засенчват един друг. Нагоре не им давам много да растат и ги кастря докъдето мога да ги стигна с ръка. Всички останали клонки, които растат настрани ги рязвам по малко така че да не си пречат. Някъде бях чел до коя пъпка се реже, но съм забравил, или до втора или до трета.

Тема "Кога и как се садят овошки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: