• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
m.lukanov1951 - специалист
Колега boltik, и всички други съфрумци, моля ако някой може да помогне да се сдобия с няколко бройки вкоренени лози Молдова ,че за нашия район мисля,че е подходящ, разбира се срещу заплащане, ще бъда много признателен за помоща.
hidrazin - майстор
Кой ти е района? Май малко си закъснял със сеенето ама може и да стане.
Молдова - комплексно устойчив червен десертен сорт грозде
Миналата година си взех от него 16 бр. асми - асорти. Само една не се хвана. Поръчах ги с куриер. Има телефон - направо се обади.
:partyman:
m.lukanov1951 - специалист
hidrazin написа:
Кой ти е района? Май малко си закъснял със сеенето ама може и да стане.
Молдова - комплексно устойчив червен десертен сорт грозде
Миналата година си взех от него 16 бр. асми - асорти. Само една не се хвана. Поръчах ги с куриер. Има телефон - направо се обади.
:partyman:
Благодаря, hidrazin района е Перник още днес ще се обадя(става ли този сорт за 700-800м надморска височина).
Мисля да ги засаждам за асма,но на същото място имам засадени три лози Отел черен, дали отела ще повлияе на новите лозички имам впредвид дали ще се заразят от филоксера.
kr1100 - майстор
"Молдова" има в Баумакс. Около 10-15 купих оттам .Утре мога да дам името на разсадника .Добре опаковани са в полиетилен , а корените са увити в стърготини, пясък , омокрени и увити с черно стреч фолио.Корените са увити окол стъблото - при засаждане се разбива сместа и се отвиват корените и подрязват. Март бяха на промоция по 4,99 лв , преди седмица ги гледах - сега са по 6лв.
hidrazin - майстор
От тези магазини НЕ СЕ КУПУВА посдъчен материал. Освен това тия цени от по 5-6 лева са двойни от нормалните. Миналата година лозите бяха на цена около 2,50 в зависимост от сорта. Тази година около 3 лева.
:partyman:
kr1100 - майстор
Няма друга алтернатива. Има разсадници, но вземаш лозички -неизвестни, нито етикет ,нито пък корените увити в пръст. Потопени в кофа с алко мокра пръст.Никой неми гарантира, че в кофата няма смесени 2-3 вида.От такъв разсадник са по 4 лв.
atanasov2004 - специалист
Привет колеги :) Лозите и дръвчетата от споменатите строителни вериги са от разсадника - Фидус плант-Павликени.
Вземал съм от там директно с поръчка чрез куриер, идват много по ефтино. Лозичките бяха по 2,50лв, а дръвчетата са по 3,50лв. Миналата година поръчах: 4 лози-Италия и Велика и 4 круши-Вилямова, Черевна вилямова и 2бр Пас Красен. Всичко се хвана и даже червената Вилямова даде една круша и я опитахме :) Доволен съм. Понякога от тези магазини правят промоции...Вземал съм намалени от 6лв на 3лв дръвчето. Успех!
hidrazin - майстор
kr1100 написа:
Няма друга алтернатива. Има разсадници, но вземаш лозички -неизвестни, нито етикет ,нито пък корените увити в пръст...
Те и преди да стигнат в умрелия магазин пак са били така. И какво като имат етикет? :idea: :lol: Голяма част от продаваните там са съхранявани незнайно как и незнайно къде. Освен това и много от тях въобще не оцеляват след посаждане.
Най-добре си е от лицензиран разсадник. Виж, ако купуваш от някоя баба на пазара си е друг въпрос.
Не се купува от тези магазини - скъпо и некачествено. :idea:
:partyman:
boltik - специалист
m.lukanov1951 написа:
Колега boltik, и всички други съфрумци, моля ако някой може да помогне да се сдобия с няколко бройки вкоренени лози Молдова ,че за нашия район мисля,че е подходящ, разбира се срещу заплащане, ще бъда много признателен за помоща.
Аз няма да мога да помогна,но да кажа,че недоумявам от начина по който се предлага и продава посадъчен материал в нашата страна.В другите страни растението е вкоренено в саксйка с пръст.Аз трябва само да го извадя и да го засадя.Гаранцията при такова засаждане е 100 %.
film - специалист
Здравейте. Опитвам се да вкореня няколко лозови пръчки. Доколкото разбирам прави се по следния начин - пръчките се режат 40 см дълги, махат се всички пъпки, без двете най-горни и се заравя в почвата. Не можах обаче да разбера цялата ли пръчка се заравя или двете най-горни се оставят над земята?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Лози" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: