• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Elinka - специалист
До преди няколко дни имахме за продажба Кишмиш Калина. За есента сме поръчали от сортовете Айваз, Розвая хрупка, Иличевский ранний, Мускат Одеский, Соларис , Сузи и Сириус.
hidrazin - майстор
Ами как няма още да имате при тези цени? Кашмиш купих миналата година по 2,5лв за вкоренена пръчка. Общо купих около 18 вкоренени пръчки в ценовия диапазон 2-2,5 лева. Всичките се хванаха и вървят добре и само една нещо не ми харесва ама може да е от мястото на засяване. Приемлив резултат.
Тази година на Агрията в Пловдив дледам са вдигнали цените на 3 лева. Много далеч от Вашата цена 13 лева.
:partyman:
perdeee - специалист
Здравейте,имам няколко лози които са вдигнати на асма а сега там си правя градинка и искам да ви попитам ако направя кръг около тях с камъни и вътре да го напълня с чакъл за декорация дали ще пречи за развитието на лозите?
Elinka - специалист
hidrazin написа:
Ами как няма още да имате при тези цени? Кашмиш купих миналата година по 2,5лв за вкоренена пръчка. Общо купих около 18 вкоренени пръчки в ценовия диапазон 2-2,5 лева. Всичките се хванаха и вървят добре и само една нещо не ми харесва ама може да е от мястото на засяване. Приемлив резултат.
Тази година на Агрията в Пловдив дледам са вдигнали цените на 3 лева. Много далеч от Вашата цена 13 лева.
:partyman:
Нещо не четете правилно. Пиша "имахме". Разпродахме ги за няколко дни и дори не стигнаха за всички желаещи този сорт.
Кишмиш са десетки сортове, а Калина е един от най-хубавите. Не продаваме вкоренени пръчки, а двугодишни растения на присадка! Качеството струва пари!
hidrazin - майстор
Едва ли. Няма и да ри никне трева около тях. Поливай редовно докато се прошари (започне да зрее). След това никакво поливане.
:partyman:
Krass - майстор
Много далеч от Вашата цена 13 лева.
Наистина цената е 13 кинта. :shock: Алооо, какво мислите, че другите производители продават. Набочени пръчки ли. И техният посадъчен материал е присаден на специални подложки, също като вашия. Всъщност едва ли знаете, защото това, което продавате е произведено от друг. Баси държавата :evil:
hidrazin - майстор
Да ама са в саксийки като китки. :-D
:partyman:
stonesour - специалист
Elinka написа:
До преди няколко дни имахме за продажба Кишмиш Калина. За есента сме поръчали от сортовете Айваз, Розвая хрупка, Иличевский ранний, Мускат Одеский, Соларис , Сузи и Сириус.
не знам какъв е този сорт "кишмиш калина" - такъв няма, поне не е известен на руснаците от виноград.инфо :rolleyes:

затова пък снимката на "сорта кишмиш калина" (за 13 лв.) е крадната, точно от виноград.инфо и всъщност е на сорт кишмиш лучистьiй, за който нееднократно съм писал във форума. :mrgreen:

http://gardenrose.unas.bg/spd/177854/Kishmish-Kalina

http://vinograd.info/sorta/bessemyannye ... istyi.html

http://sadoc.at.ua/index/vinograd_kishm ... rada/0-361

Изображение
Изображение

така бизнес не се прави. :partyman:
stonesour - специалист
Морозостойкость и устойчивость Кишмиша лучистого к болезням, обычная для европейских сортов винограда (неустойчив).
Силно зимоустойчив :roll: , десертен, безсеменен, ранен сорт грозде. От разпускането на листата до плододаване 115-125 дни. Характеризира се с високи вкусови качества, висока транспортна стабилност, висока устойчивост на заболявания. Захарност 18-22%.

Зимоустойчивост : до -23 градуса :prayer: :prayer: :prayer:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Лози" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: