• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
teon - специалист
...есента не...чак в края на зимата- февруари, март...
batence81 - специалист
доста са пораснали, мислех да не ги брули вятъра
Krass - майстор
Колкото е по-голяма листната маса толкова е по-голяма кореновата система.
Demonev - напреднал
Имам вила с голям двор до Гюешево. Понеже мястото е малко странно - долина на около 950 метра надморско ниво се чудя какво десертно грозде мога да насадя за асма около къщата. Някой може ли да даде акъл?
За Хидразин: Никакви, това та ме ракия ленд и всички имат джанки и какви ли не други овошки, за да варят ракия.
Последна промяна от Demonev на нед авг 11, 2013 9:55 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Виж какви сортове виреят у комшиите.
:partyman:
stonesour - специалист
раннозреещи сортове - перла, супер ран болгар, кардинал и т.н. би трябвало да са ок.

може да пробваш хамбургски мискет и болгар.

такива като италия - едва ли ще узреят при теб.
boltik - специалист
Здравейте,понеже имам добри наблюдения на някой видове сортове лози,искам да споделя.Предварително да отбележа,че става дума за северна България.Северен склон,около 20-25 градуса.Много слаба почва,През година се тореше.Лозето беше смесица от сортове.Най-силно вървеше гъмзата,а най-много даваше кабернето и шардонето от винените сортове.От десертните най-добре се предствяше кардинала и бялото десертно,на което хората казват булгар,но булгара до колкото знам е с топчесто зърно,а не продълговато.Много-добре се представяше и червеният мискет.Това се отнася за количество набрано от лоза.За винените сортове имам много-добри впечатления от кабернето,Нашето не беше чисто каберне,мисля че беше совиньон.За него нямаше лоша година,така беше и с гъмзата и шардонето.Това бяха основните сортове,от които правихме вино.На асма имахме и една лоза бяла ризекия,от която беряхме 2-3 касетки грозде,но осите я нападаха постояно.Две съседски лозя имаха по-няколко реда памид.Като цяло,азпознавам два вида памид.Първият е със значително едри зърна и почети прозрачни.Вторият с по-дребни зрънца,червенее и значително по-дебела ципа.Та единият го режеше на корона и постояно се маносваше.Някой от гроздовете направо си лежаха на земята.Другият съсед ги оставяше на първата тел.Той нямаше такива проблеми,но като цяло памида е капризен.Други сортове за които имам наблюдения са чауша и италия или брестовица.Чауша е много-добър сорт,но в количество дава малко.Най-предпочитания сорт ранно десертно е кардинала.Аз различавам два основни вида,а те са:Светло червен и синкъв.Те пък от своя страна се разделят на под-видове.Единте са със смесени по-големина зърна а вторият с преобладаващи изключително едри зърна.И да уточня,това се отнася за повечето соровелози,а те биват със збити гроздове и с рехави гроздове.Аз лично предпочитам вторият вид,защото бързо узряват,зърната стават по-големи и естествено по-вкусни и ароматни.И понеже до тук не споменах почети нищо за червеният мискет,искам да спомена,че това е любимият ми сорт червено десертно.С изключителен вкус и аромат.Да не забравя да спомена и шардонето.Много издържлив сорт.Лоша година за него нама.На последък се спряга сорта шираз.За него нямам наблюдения,но го представят,като допълнение при винопроизводството,кактои шардонето.Други сортове наблюдавани от мен са липата и отела.Особено липата е много устойчив сорт грозде.И за нея няма лоша година.До колко е канциригена,само лозата си знае.До тук всички посочени сортове по-горе се справят добре със студовете.Остана да кажа две думи и за италията,която много ми напомня за сорта брестовица,поне по снимки.Нашият съсед има италия и по вкусови качества съперничи на мискета,но мискета си е мискет.По количество не отстъпва на булгара,но е много зиморничев и прес година две си измръзва.Да много кръстоски се навъдиха на последък,коя от коя по-добра.Намен много мии се набива в окото сорта велика,но нямам спомени от нея.По принци при мен на първо място са вкусовите качества.И накрая да уточня,че ако някой ден се налижи отново да съдя лозе,то отново ще избета тези сортове.Това си е мое мнение.Всеки си има глава на раменете,както е казал народът.Мога само да посъветвам тези,които си мислят,че това бодни пръчка пий вино е вярно,такъв филм няма.Лозарството е голяма хамалогия,тясно свързано с мотиката.Искам да кача и снимки,подходящи за темата,но формата не позволява.Предавам щафетата на колегите.

Прикачен файл

.jpg ДЕСЕРТНИ СОРТОВЕ

Прикачен файл

(1).jpg ВИНЕНИ СОРТОВЕ
boltik - специалист
...

Прикачен файл

rsz_1image11.jpg
rsz_1image11.jpg (48.79 KиБ) Видяна 5196 пъти
boltik - специалист
Здравейте,още малко снимки към темата:
Първите снимки са на така наречените„лисичи опашки„
Следващата снимка показва,че лозарите са преминали на отглеждане на лозите на тип асма,
И накрая мечтата на всеки лозар.

Прикачен файл

rsz_Снимка_от_2014-03-28_2120232.jpg
rsz_Снимка_от_2014-03-28_2120232.jpg (66.97 KиБ) Видяна 4496 пъти

Прикачен файл

rsz_Снимка_от_2014-03-28_212326.jpg
rsz_Снимка_от_2014-03-28_212326.jpg (55.29 KиБ) Видяна 4496 пъти

Прикачен файл

rsz_Снимка_от_2014-03-28_213205.jpg
rsz_Снимка_от_2014-03-28_213205.jpg (62.98 KиБ) Видяна 4496 пъти

Прикачен файл

n00477498-b.jpg
n00477498-b.jpg (20.57 KиБ) Видяна 4496 пъти
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Лози" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: