• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
valioka - напреднал
Здравейте завчера с голям мерак засадих вече готовия разсад домати и днес като ходих един цял ред с побелели листа и напълно увяхнали.Има и на други корени тук там листенца с бели петна.Мястото е на припек през целия ден.Вода има и при засаждането пак съм ги поливал,незнам дали не е от сутрешните температури да са още ниски.
stiv1961 - майстор
Ние вечер ги завиваме с найлон-като че ли през нощта температурите са все още ниски.
EDI - майстор
Да не са ги нападнали въшките, макар за тях да е раничко още.
mimo73 - напреднал
не се притесняваи,разсада не ти е бил закален,а и времето е много студено още,след няколко дни вече ще е наред,ще преболедува и новите листенца вече ще са здрави..
valioka - напреднал
Сложих им пвц бутилки като им махнах капачките за да може да влиза въздух,дано да се оправят.
Johny - майстор
stiv1961 написа:
Ние вечер ги завиваме с найлон-като че ли през нощта температурите са все още ниски.
Кво ме напрайхте вие южняците, бе!
Моите са с едноседмична давност и вече има цъфнали. Нищо не завивам. Само че бяха пикирани, което е много важно. Малко по-скъпи, но сигурно прихващане. Ще се прихванат и твоите, но по-бавно. От тук натаък през 10 дни пръскане със системен и контактен фунгицид, като ги редуваш. През юни добавяш и някакъв исектицид. И сега да сложиш - няма да навреди. Аз днес насадих и малко пиперо :-D , а в прника имам и доматчета.
valioka - напреднал
Те да станат пък ще ти пратя една щайга от моите по Еконт:)
Mega - специалист
... И аз нищо не завивам и нямах проблеми. Станаха супер, за жалост отивам на вилата да ги обера и някой ме беше изпреварил. Хаха, факт. Иначе бяха станали супер. Пръскал съм само с листна тор.
stiv1961 - майстор
Johny написа:
Кво ме напрайхте вие южняците, бе!
Не знам ама виж какво става с времето напоследък,В Амстердам,Осло - 25 градуса,в България - 15,в северозападна Б-я - 16 градуса,в югоизточна - 12.Изобщо тази пролет е уникална.
EDI - майстор
Така си е, друга година по това време вече пръсках асмата за първи път, сега едва листата са се отворили от пъпките.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "помощ за домати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: