• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Шампиона не е нищо друго освен меден хидроокис. И е прекалено скъп за съдържанието си. Дали ще пръскаш със шампион или със син камък и вар - все тая. Освен това той има повече предпазно отколкото лечебно действие. Пък ако не бяха Ридомил Голд и Скор щях да остана без домати тази година.
Сега вече мога да се похваля. Чернилката е овладяна.
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 40#p615072
Спря да се разпространява и развива. Доматите вече зреят но ще трябва да изчакам още 5-6 дена преди да бера заради карантината.
:partyman:
iivanov - майстор
Преди няколко години гледахме домати за продан в двора на пастрока ми (лека му пръст) и по негово настояване пръскахме само с бордолезов разтвор.Бяха чудни домати, почти без болести, но трябва да се пръска строго по план, както и след всеки дъжд.Хубавото на медните препарати е, че можеш да ядеш и през време на официалната карантина от 14 дни, но след старателно измиване.По-страхливите могат да ударят и един парцал с оцет.Т'ва май беше по съвет на хидразиня, ако не се лъжа. :?
hidrazin - майстор
Абе не помня да съм давал такъв съвет но си е така. Нищо лошо не съм казал за бордолезовия разтвор - класика, която работи до сега за разлика от други препарати. Лошото е че той има основно механично и предпазно действие. Обаче когато нещата загрубеят няма шанс да помогне много.
Просто си улучил добра година с добри условия.
:partyman:
бат Вальо - специалист
И мен ме нападна тая чума. Всичките ми домати почерняха. Пръсках преди 2 дни, и се чудя дали да не ги изкореня. Ама сега като чета ше взема да ги окастря хубаво щото нагоре са си добре. Толкова много цвят имах че доматите ми приличаха на рапица, връзки от по 20 цвята на клонче. Да ама радостта ми продължи малко, за около 2-3 дена всичко почерня.
hidrazin - майстор
Никакво изкореняване. Пък и е късно вече за нов разсад.
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 40#p615123
Стъргане, мазане и никакво колтучене. И пръскане. Поне за зимата ще имаш домати.
:partyman:
pipilica - майстор
Махаш почернелите листа и пръскаш яко с Ридомил или Манколаксил. Имаше преди време един много добър препарат Фундазол, Бенлейт, Беномил ама го забраниха много помагаше за тая чернилка.
бат Вальо - специалист
Аз точно с туй култучене мисля че ги зжаразих. Пръсках с Алиет Флаш на Байер. Пише че е фунгицид с пълно системно действие срещу кубинска мана, която разбрах, че е точно картофената мана. Съдържа алуминиев фозитил.
Също забелязах, че когато стеблото е поразено, но е завързано здраво за колчето не се чупи и растението си расте нагоре. Обаче точно черното стебло е много крехко и ако го бутнеш се отчупва като солета.
kuger - майстор
Момци, пръскайте и с инсектицид, че гадния червей, дето поразява около дръжката на домата пак се е активизирал.
pipilica - майстор
Ако имаш предвид Доматения Молец лани го изтрепах с Афърм и Димилин. Даже съм пръскал на луна щото гадината нощно време лети, направо беше бедствие 10 от 10 бяха продупчени.
kuger - майстор
pipilica написа:
Ако имаш предвид Доматения Молец лани го изтрепах с Афърм и Димилин. Даже съм пръскал на луна щото гадината нощно време лети, направо беше бедствие 10 от 10 бяха продупчени.
Не знам какво е, гъсеницата прояжда домата около дръжката още докато е зелен.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "помощ за домати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: