• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
stiv1961 - майстор
Johny написа:
Имайки предвид честите валежи и карантинния срок последно пръсках с това:
ВЕРИТА ВГ
АКТАРА 25 ВГ
Дали ще помогнат :? , отивам да ги купувам. Карантинния срок трябва да е малък, че вече хапвам краставици и домати.
kuger - майстор
Ей ги
Прикачен файл:
20140628_172311 (816 x 612).jpg
А това е алтернария, май
Прикачен файл:
20140628_172451 (816 x 612).jpg
И ОТК
Прикачен файл:
20140628_172551 (816 x 612).jpg
Актара няма ли да прогони пчелите?
stoianov_n - специалист
Здравейте.Колеги помагайте, че изпускам доматите....
Занимавам се с градината от 2-3 години и още се уча.Досега ако искате ми вярвайте, но не съм пръскал с нищо и не съм имал проблеми, дори при овошките/само с една слива с листни въшки се ядосвам всяка година/.
Та за доматите, тази година като видях какво става с комшиите, почнах да пръскам през 3-4 дена по препоръка с ридомил голд и скор и един път с топаз останал от асмата.Ефект никакъв.....при мен почнаха да свиват върховете.НО от няколко дни забелязвам нещо което ми прилича на картофена мана...


Въпросът ми е какво е и с какво да пръскам?
Благодаря ви предварително.

Прикачен файл

Изобр278.jpg

Прикачен файл

Изобр277.jpg
Johny - майстор
Не зная! Имайки предвид написаното по-долу, пръсках доматите със "Скор"-системен препарат.
Алтернария - Тъканите на нападнатите части първоначално завяхват, без да променят цвета си. При влажно време петната се покриват с черен налеп. По листата петната са обвити с жълт ореол и при висока степен на нападение листата некротират.
Забелязах, че някои листа са като тези на снимката. Дано помогне.
Колега Стоянов, пръскай със системни препарати-така съветват специалистите.
Много пръскане, много нещо, но тези на пазара не спазват карантинния срок, аз поне зная какво и кога правя.

Утре изтича 7 дневния карантинен срок и набрах първата реколта от краставиците. :partyman: Те изглеждат добре.

Прикачен файл

images-1831.jpg
images-1831.jpg (11.74 KиБ) Видяна 2896 пъти
iivanov - майстор
Джони, т'ва завитото, ако е при тебе-прекаляваш с мъгела, батка.Много му идва азотеца.Листата стават твърди и завити от натрупаната скорбяла.Другия вариант е столбура, ама още е рано, мисля.
Johny - майстор
Може и да си прав, но аз торих, когато растенията бяха 1 педя. Това не е моя снимка, но и при мене е почти същото, макар и по-слабо огънати листа. Засегнатите стъбла са 1/3 от всички и то произволно разположени. Има някои домати/плодове/, които приличат на мутанти :? Кой е виновен американци ли руснаци ли - не зная?
iivanov - майстор
От дъждовете е.Торенето по време на вегетация е много деликатна работа и затова се отказах от него.Предсеитбено разхвърлям NPK и толкова. :partyman:
petkov_75 - специалист
И аз да питам що за болест е това! :?
Прикачен файл:
Изображение002.jpg
Прикачен файл:
Изображение000.jpg
Прикачен файл:
Изображение001.jpg
Само стъблата загниват, на листата им няма нищо и като тръгнах да го извадя да не зарази и другите се счупи като сламка. :? Пръскани са преди 6-7 дни за мана,но не помня препарата.
Благодаря предварително!
hidrazin - майстор
Почни от началото на предната страница:
http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 40#p615072
Картофена мана - чернилка. Тази година е напаст и повсеместно.
:partyman:
stoianov_n - специалист
stoianov_n написа:
Здравейте.Колеги помагайте, че изпускам доматите....
Занимавам се с градината от 2-3 години и още се уча.Досега ако искате ми вярвайте, но не съм пръскал с нищо и не съм имал проблеми, дори при овошките/само с една слива с листни въшки се ядосвам всяка година/.
Та за доматите, тази година като видях какво става с комшиите, почнах да пръскам през 3-4 дена по препоръка с ридомил голд и скор и един път с топаз останал от асмата.Ефект никакъв.....при мен почнаха да свиват върховете.НО от няколко дни забелязвам нещо което ми прилича на картофена мана...


Въпросът ми е какво е и с какво да пръскам?
Благодаря ви предварително.
:hilfe: :hilfe: :hilfe:

Прикачен файл

Изобр278.jpg

Прикачен файл

Изобр277.jpg
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "помощ за домати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: