• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
В крайна сметка се получи това.Предстоят изпитания.

Прикачен файл

Снимки0726E001.jpg

Прикачен файл

Снимки0728E001.jpg
Снимки0728E001.jpg (111.05 KиБ) Видяна 12539 пъти

Прикачен файл

Снимки0729E001.jpg
Снимки0729E001.jpg (107.73 KиБ) Видяна 12539 пъти
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
В крайна сметка се получи това.Предстоят изпитания.
Браво много добре,поздравления, ако не възраряваш мисля да копирам идеята ти с джантите и за моята фреза :lol:, но първо трябва да измайсторя полуоски. А изпробвал ли си я с някъкъв инвентар? И ако не е тайна горо долу колко килограма е тежеста отпред.
iivanov - майстор
До тази сутрин валя и изпитания ще има след няколко дни.Ще загърлям картофите с браздира. И тъй като съм закъснял се наложи да се правят и"отклонители"на стеблата.Тежеста е тръба със заварени ламарини в двата края,а вътре баласт.Сигурно има 15 кила.Ей го и останалия инвентар.

Прикачен файл

Снимки0730E001.jpg
Снимки0730E001.jpg (115.07 KиБ) Видяна 12531 пъти

Прикачен файл

Снимки0731E001.jpg
Снимки0731E001.jpg (95.37 KиБ) Видяна 12531 пъти
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
До тази сутрин валя и изпитания ще има след няколко дни.Ще загърлям картофите с браздира. И тъй като съм закъснял се наложи да се правят и"отклонители"на стеблата.Тежеста е тръба със заварени ламарини в двата края,а вътре баласт.Сигурно има 15 кила.Ей го и останалия инвентар.
Хайде успех, като направиш изпитанията пиши как е с новите колела и вършат ли работа. Гледам, че инвентара го имаш отдавна, досега с какви колела си го ползвал?
iivanov - майстор
С гуменките,ама си е мъка.Особено ваденето на картофи.
iivanov - майстор
Изпитанията с браздир минаха.ЗВЯР,А НЕ МАШИНА!

Прикачен файл

Снимки0754E001.jpg

Прикачен файл

Снимки0756E001E001.jpg

Прикачен файл

Снимки0757E001.jpg
Stefan_62 - майстор
iivanov написа:
Изпитанията с браздир минаха.ЗВЯР,А НЕ МАШИНА!
Браво Иво, получил си желаният ефект от новите колела. Дано и с другият инвентар да се държи като звяр. :drinkers:
Stefan_62 - майстор
Иво нищо не казваш пробвали и другия инвентар с новите колела? Като гледам фрезата ти е с две скорости, а моята е с само с една и не знам дали ще може да тегли плугче, а това ми е най необходимо.
iivanov - майстор
Освен браздира нищо не съм пробвал.То и нямам място де.По принцип най-големия зор е ваденето на картофите.Тогава почвата е сбита и суха.Освен това гумите са тънки и меки И при неравност бягат от реда.При железните това го няма.винкела се забива здраво и надълбоко.За тегленето при тебе,ще тегли,ама не знам ти дали ще смогнеш на скороста.Каква ти е транспортната скорост?Можеш ли спокойно да вървиш след машината?Ако не можеш вариантите са два.Единия е да намалиш диаметъра на колелетата,а другия да разхлабиш малко съединителя.Е,ще имаш малко повече износване на ремъка,но пък ще си свършиш работата.Аз затова препоръчвам в другите теми понижаващата скорост.Дръж ме в течение кво си пробвал.
Всъщност има и трети вариант,но не знам дали има възможност.Смени двигателната шайба с по-малка и редукторната с по-голяма.Може да пробваш и трите варианта заедно.
Rosen86 - помощник
iivanov,
Много добре ти се е получило, браво!
А някои знае и как мога да си направя браздир за трактор?
Ще съм ви благодарен ако дадете някоя и друга идея :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20

Тема "Прикачен инвентар за мотофреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: